הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ילדה בת חמש, בעולם רגשי לא פשוט

ד"ר אורן חסון(7.1.2020, 0:36)

אורן יקר,

אם היחסים עם גרושתך לא משהו, אולי באמת כדאי להמתין עם ההריון, ולהתקדם צעד צעד.

הבת שלך צריכה לדעת, מן הסתם, שאתם מתחתנים. מצד שני, אני יכול להבין שיתכן מצב שבו גרושתך תרגיש פגועה, ותנסה למנוע מהבת שלכם להיות בחתונה. יתכן שהיא תחשוב שאולי העובדה שהיא לא ראתה אותה ככלה, ואולי דווקא שתראה אתכם כחתן וכלה, יפחיתו מערכה בעיני הבת. רצוי שזה לא יקרה, זה גם לא בריא שזה יקרה, אבל זה איכשהו בתחום הסביר, מעצם העובדה שדברים כאלה קורים, וגם גרועים בהרבה. כך העולם שלנו, על הטוב והרע שבו.

בעולם אידיאלי (כמעט, כי יש בו גרושים וגרושות), לפחות אידיאלי של הורות, מה שהייתי מציע לעשות, לך ולגרושתך, זה לשבת עם הבת שלכם, לפני החתונה, עם האלבומים, שתהיה לה גם תמונה על החתונה של ההורים שלה. ובתנאי שאתם יודעים להכיל את זה, ולתת לבת תחושה שזו נקודת ההתחלה שלה, שהיתה נקודת התחלה טובה. ובתנאי שארושתך החדשה יודעת להכיל את זה. העניין הוא שיש כל כך הרבה נקודות שבהן תתקשו בליצור את זה, כך שאני לא יודע אם כדאי ואפשרי להתאמץ, אם התוצאה תהיה אכזבה וכעסים.

מה שכן – אולי זה הזמן שבו אתה וגרושתך תלכו להדרכה הורית אצל פסיכולוג של ילדים, כדי לבדוק מה הכי נכון לילדה בת חמש, שגם תוכלו לממש. קח בחשבון שאם תעשה את הצעד הזה או כל צעד של התקרבות בשביל הבת, מבלי לומר לה על ההריון, היא תכעס עליך מאוחר יותר כי היא תרגיש מרומה.

מסובך? – כן. אני רק מנסה להציג לך עוד מהמורכבות שאתה בודאי מבין בעצמך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com