הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: האם זאת אהבה?

ד"ר אורן חסון(10.1.2020, 0:39)

סיפרה לי פעם מישהי: אני כן מרגישה מחויבת מכל הבחינות ולא מוכנה לשקול את האפשרות של פרידה או גבר אחר, אבל אני לא חושבת שאני אוהבת אותו. אני חושבת עליו הרבה במהלך היום וסופרת דקות עד שיחזור הביתה ויהיה אתי. יותר מזה, אני מקנאה כאשר הוא מקדיש זמן לאמא שלו, קורא ספר וכד' במקום להיות אתי. אבל אני לא בטוחה שמדובר באהבה, אולי רק בתלות שלי בו: אין לי חברים והחברים שלו הם "החברים שלנו", הוא מרוויח יותר ממני וכו'. אין לי בעיה להסתדר בלעדיו, אבל אני לא רוצה לחשוב על זה אפילו. - האם בכל זאת ניתן לקרוא לזה אהבה? האם לעובדה, שכאשר אני חושבת עליו, תמיד עולה לי חיוך וההרגשה שלי משתפרת, יש חשיבות?

עניתי לה: את חושבת עליו, את סופרת את הדקות עד שיחזור הביתה, את רוצה להיות איתו, החברים שלו הם החברים שלך, את לא רוצה לחשוב אפילו על חיים בלעדיו אפילו שאת עצמאית ויכולה להסתדר בלעדיו, וכשאת חושבת עליו תמיד עולה לך חיוך וההרגשה שלך משתפרת, אז מה זה משנה איך קוראים לזה?

זה לא היה טיפול, כמובן, ולכן תשובתי היתה רק משהו לחשוב עליו. אבל ברור שהיה שם עוד משהו לא לגמרי סגור אצלה, שדרש הבהרה כדי שתהייה מרוצה לגמרי מהתשובה. לכן, בטיפול צריכה גם לעלות השאלה: מה המשמעות של הכותרת בשבילה, ובעיקר כותרת כמו "אהבה"? מה חסר היה לה כדי להגדיר את רגשותיה כלפי בן זוגה, כדי לקרוא לזה אהבה, על פי דרכה?

---

הצהרה: אשתדל להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם ללמוד משהו על יחסים. "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com