הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכוח להיות שם

ד"ר אורן חסון(15.1.2020, 20:25)

חן יקרה,

את מדברת על בעל שמתקשה לעצור את הסקרנות המינית שלו, ואת ההליכה שלו אחריה לכיוון של נשים אחרות, התכתבויות מיניות, ואולי גם קשרים מיניים אחרים – דברים שגם טרח להסתיר ממך. אבל זה רק חלק מהעניין, החלק האחר הוא שהוא גם השתמש בך, כדי להצביע על החופש שלו ועל השחרור הרגשי שלו מקשר הנישואים איתך. מכאן החשיפה של האינטימיות שלך, ומכאן גם הלגלוג עליך בעיני אחרים, שאותם את רואה, ובצדק, כהשפלה משמעותית עוד יותר.

אמרת שהיה בטיפול למשך שנה. העניין בטיפול פרטני הוא שמה שמתרחש שם הוא בינו לבין המטפל, ואם יש דברים שנוגעים לך, הם מגיעים מנקודת מבטו. יתכן שקיבל לגיטימציה למה שעושה, יתכן שלא – אבל גם לא שיתף את המטפל שלו בדברים האלה כדי לשמור על התדמית שלו, וכו'. יתכן שהייתם צריכים ללכת לטיפול משותף.

מצד שני, את במילכוד – כי קשה לך להתקרב אליו, ואני יכול להבין את זה. אלא שזה דוחף אותו אל החסך שלו, שהוא חסך מיני. זה מילכוד.

ואני חושב שאת אובדת עצות מסיבה אחרת. לא בגלל כל הדברים האלה. הם אולי גורם ראשוני לכל זה, אבל את אובדת עצות כי אין לך אלטרנטיבה. או, אם לדייק, כי את לא רואה את האלטרנטיבה, פרידה, כאופציה ריאלית. למה בעצם?

ולמה בעצם לא הלכת איתו לטיפול? – כי "הוא הבעיה"? – עכשיו את מבינה שזה כנראה לא היה נכון. האמירה שלך, הערכים שלך, הכבוד שהוא אמור לרכוש לך, שלומך הנפשי, יציבות החיים הזוגיים עבורך – במילים אחרות: את. כל זה היה צריך להכנס גם כן לטיפול, וכנראה שלא נכנס במינון הנכון, כשלא היית שם.

כרגע, באמת אני רואה שתי אופציות ריאליות: האחת, פרידה, והשניה טיפול זוגי. האופציה השלישית, להישאר ביחד בתנאים האלה, קיימת, אבל ביחד עם חיים בלתי אפשריים בשבילך. נפשית. את כבר קורסת.

אופציה אחרת, בעצם, היא שאת תלכי לטיפול. בשבילך. כדי שאת תהיי על השולחן בשביל עצמך, וכדי שתדעי למצוא את הכוח לעשות דברים שהם נכונים לך, בין אם בתוך הזוגיות, ואולי דרכים אסרטיביות להעמיד את רצונך שם, ביחסים שביניכם, עם סף עמידה גבוה יותר, אם עם יותר כוח ללכת, אם זה לא עובד.


בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםדרכינו לאןחן לוי ‏15.1.20
הודעה בפורוםהכוח להיות שםד"ר אורן חסון ‏15.1.20
הודעה בפורוםהכוח להיות שםחן לוי ‏15.1.20
הודעה בפורוםהכוח להיות שםחן לוי ‏15.1.20
הודעה בפורוםלמה אני מודאגד"ר אורן חסון ‏16.1.20
הודעה בפורוםלמה אני מודאגחן לוי ‏16.1.20
הודעה בפורוםמי ה"לקוח" של הטיפול?ד"ר אורן חסון ‏16.1.20
הודעה בפורוםמי ה"לקוח" של הטיפול?חן לוי ‏16.1.20
הודעה בפורוםמטפל זוגי או מטפל פרטני?ד"ר אורן חסון ‏18.1.20
הודעה בפורוםמי ה"לקוח" של הטיפול?חן לוי ‏16.1.20
הודעה בפורוםהתמכרות לאוננותד"ר אורן חסון ‏18.1.20
הודעה בפורוםהתמכרות לאוננותחן לוי ‏19.1.20
הודעה בפורוםתודה על תגובתך. זה לא פש...ד"ר אורן חסון ‏19.1.20
הודעה בפורוםתודה על תגובתך. זה לא ...חן לוי ‏5.3.20