הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ביטחון שהוא יודע מה שהוא עושה

ד"ר אורן חסון(19.1.2020, 14:05)

חן יקרה,

העובדה שהוא משווה כל דבר שאת אומרת לעצמו, לא אומרת בהכרח שהוא לא קשוב לך ולא איכפת לו ממך. אנשים עושים זאת לפעמים כדי להראות שהם מבינים אותך, ומתחברים אליך כי הם יודעים על מה את מדברת. כי גם הם חוו משהו דומה.

גם העובדה שהוא לא שואל הרבה, יתכן שאת צודקת, שהוא לא מתעניין, אבל מצד שני, יתכן שהוא לא רוצה לחדור אל הפרטיות שלך. "כשתרצי, ספרי לי. אני לא אלחץ עלייך, ואתן לך את הספייס שלך, עד שתרגישי צורך."

אתם רק חודשיים ביחד. את רוצה את הפרטיות שלך, והוא, בדרכו, נותן לך אותה.

מצד שני, בהחלט ייתכן שיש בו שטחיות במובן הרגשי, ואז התגובות הן שטחיות, פשוטות, מתוך חוסר חשק להכנס לעומק דברים שאינם מעניינים אותו. את צריכה לנסות להפריד בין האפשרות האחת לאחרת. זה מה שעושים בתחילתו של קשר.

ואיכשהו, אני שומע ממך אכזבה לא פשוטה. הוא כנראה טיפוס מאד מיוחד, שאת רוצה להיות איתו למרות שהחיבור הרגשי שטחי מדי לטעמך. אלה הם דברים שאפשר לעבוד עליהם כדי לשפר אותם, אם הגרעין חיובי. אולי אם תתני לו יותר חיזוקים חיוביים כשזה קורה (חיבה, קירבה, שמחה), מאשר ביקורת כשזה לא או על החלק שלא, זה יעבוד טוב יותר. כי ביקורת עלולה לגרום לו לאבד ביטחון שהוא יודע מה הוא עושה, בעיקר כאשר הוא באמת לא לגמרי יודע.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com