הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

את מנסה להבין אותו מתוך עולם נורמטי

ד"ר אורן חסון(19.1.2020, 14:06)

חסוייה יקרה,

את מנסה להבין אותו מתוך עולם נורמטיבי שלך. לא כולם חיים בעולם הנורמטיבי הזה. יש חריגים. יש גם כמוהו, שעושים זאת במקביל עם כמה וכמה נשים. אלה הם גברים נדירים עוד יותר, ולכן נורמטיביים עוד פחות.

שלוש שנים זה הרבה למשוך משהו עם אשה בשנות השלושים לה, מבלי להתחשב בפגיעה האנושה שזה פוגע בחייה. גבר נורמטיבי לא יעשה זאת. גברים עושים זאת לפעמים עבור הנאות בטווח הקצר, אבל לא לאורך זמן, כשברור שהם לא יכולים לספר לעצמם סיפורים שזה בסדר, ושאולי גם לה פשוט נוח הסידור המיני. לא לאורך זמן, כשברור שאת רוצה קשר, והוא לא.

אנשים כאלה (וכאלו יש גם נשים, אם כי הסימפטומים אולי שונים בכמה דברים) מתקשים לראות את הצד השני, ויש להם קשיים באמפתיה. לרוב זו בעיה פתולוגית, של חוסר התחשבות באחר, למען הריגוש, או למען חיבור שאולי הוא הכרחי גם להם, אבל מבלי היכולת להכניס לתוכו רגשות והבנה של הצד השני, ושל המחירים שהוא משלם.

זה כואב, אין לי ספק. זה גם מבלבל, כי איך תדעי בפעם הבאה אם זה איש כזה או אחר? וזה גם מביך וגם מתסכל וגם משאיר בך חוסר ביטחון, שאיך לא ראית זאת קודם?

אני חושב שכן ראית את הסימנים. אלא משום שראית גם את התקווה, ואולי גם את התכונות הטובות שלו, אלו שהיו ואלו שהוא העמיד פנים בכשרון רב שהן קיימות, הלכת אחר התקווה. בדיוק כפי שהלכה איתה האשה השניה איתה היה בקשר.

יש אולי משמעות רבה לעובדה שראית אותה ודיברת איתה, גם כדי להבין עם מה היית בקשר (ובכוונה אני כותב עם מה ולא עם מי), וכדי לראות שאת לא היחידה שנפלת ברשת הזו. עכשיו, את צריכה שיקום. אולי לא לבד, כי סיפור כזה יכול לטלטל ובעוצמות, לפגוע בביטחון העצמי וביכולת שלך לזהות מה נכון ומה לא, ובגלל זה גם לגרום לך לאבד אמון בגברים אחרים ואולי באנשים בכלל. גם כשהם נורמטיביים. בעיקר, משום שגם אנשים נורמטיביים, אינם מושלמים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com