הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להביע כאב, לחפש אושר

ד"ר אורן חסון(20.1.2020, 10:29)

טיפני יקרה,

הייתי מעדיף שתתני לי קישורים לפניות קודמות. זה בכל זאת יקל עלי.

אבל אני זוכר שיש קשיים עם האח שלך, ושכתבתי לך שקשה לך לקבל אותו על הקשיים שלו, וגם את העובדה שאת נאלצת לטפל בו, כי את משלמת מחירים.

את בגיל 44, שזה אומר שזה גם לא גיל קל להכנס להריון, ואת אולי צריכה לעבור תהליכים מייגעים ואולי גם יקרים של טיפולי פוריות (לא כתבת לי אם ניסית הריון ספונטני). זה גם הורות מאוחרת, שאת רוצה, ואני יכול להבין זאת.

הוא עשר שנים מבוגר יותר, אולי כבר יש לו ילדים, והוא לא בריא, כפי שהוא אומר לך ואת אומרת לי. את אפילו אומרת לי שגם את לא בריאה לגמרי, מבלי להכנס לפרטים של העניינים הבריאותיים שלכם. אני יכול להבין גם אותו, כשהוא אומר שכאדם רציני ואחראי, הוא לא יכול לקחת על עצמו את האחריות הזו. מה עוד שגם כך אתם לא גרים ביחד.

אין ספק שלו היית משלימה עם מצבך הנוכחי, החיים שלך היו קלים יותר, גם אם לא מושלמים – עדיין יש לך אח שאת צריכה לטפל בו. אין ספק שזה גם הפיתרון הקל. החלטה להביא ילד, תביא אותך, ואולי אתכם, אם תהיו ביחד, לסחרור לא פשוט. אין לי ספק שאלה הדברים שאת נוגעת בהם בטיפול שלך.

אני מניח שאם את פונה אלי, את כנראה לא מרוצה מ'תוצאות הטיפול', או מהמסקנה שנובעת ממנו. ואולי המחשבות הטורדניות האלו מתעוררות רק מדי פעם, ואז את מחפשת פתרונות חדשים, ולכן את פונה אלי. לא בטוח שיש כאלה. מצד שני, את בטיפול, ומנתחת את כל הדברים האלה ואת מצבך באופן הרבה יותר מעמיק מהמידע שאנחנו חולקים כאן, בפורום. לכן את צריכה להמשיך שם. לשאול את השאלות, לחפש תשובות, להתלונן, לקטר, להביע כאב, לחפש אושר, כי שם הוא המקום הנכון לכל אלה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com