הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דאגה?

ד"ר אורן חסון(20.1.2020, 10:34)

שקד יקרה,

אני לא יודע אם הוא התהפך. אולי הוא עושה תפקידים כאלה שלא מאפשרים לו ליצור קשר.

מצד שני, אתם מכירים רק שלושה שבועות, ואז הוא יצא לשבועיים. יתכן בהחלט שגם הוא, כמוך, התחיל לחבב אותך. אני חושב שבאיזה שהוא מקום, את מצפה שהוא יקדים אותך ברגשות שלו כלפייך, ואיבדת סבלנות וביטחון. אולי, כאשר אני כותב לך, בין אתמול להיום הוא כבר כתב לך, ואת מרגישה אחרת.

התחלות קשר "מופגזות" במעברים שבין תקווה לחוסר ביטחון. גם כאשר הקשר יציב, ובן הזוג יציב, ההכרות והידע וההבנה של הצד השני חסרים. לפעמים התקווה משתלטת על חוסר הידיעה, וזה מרגיש נפלא. לפעמים לא. ויותר קשה לה להשתלט כאשר הבחור "נעלם" לשבועיים, מיד לאחר תחילת הקשר.

להערכתי, זה מוקדם מכדי לדעת. להערכתי, כאשר תדברו, שאלי אותו מה קרה. אם תוכלי להביא את זה ממקום של דאגה, כי אולי קרה לו משהו (אחרי הכל, הוא במילואים, ואולי עושה דברים מסוכנים), והשתיקה שלו לא אופיינית, הקשר שלכם יתייצב טוב יותר מאשר אם תביאי זאת ממקום של כעס וייאוש ממנו.

אם הוא אדם טוב ודואג ואכפתי, הוא לא ירצה שתדאגי, ויעשה מה שהוא יכול כדי שלא תדאגי. אם תנסי להגיע איתו לאותה תוצאה כאשר תרצי שהמניע שלו יהיה שלא תכעסי, במקום כדי שלא תדאגי, הקשר יתפתח דרך כיוונים ומשעולים של חוסר אמון והתנגדות, וזה הרבה פחות בריא. אלא אם את באמת לא דואגת לו, ולכן זה מה שיש. האם הוא כבר הספיק להבין ממך, עוד לפני היומיים האלה, שאת כועסת על כך שהוא התרחק ממך? לא מתקשר מספיק?
ברור שאת רוצה שיעשה את כל מה שטוב לך "לבד", מבלי שתצטרכי לומר. אבל זה כמעט שלא קורה. לכן, מאד חשוב לומר. השאלה היא בעיקר איך לומר כדי לתת לקשר להתפתח בצורה בריאה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com