הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על כלים לזוגיות-מחוייבות

ד"ר אורן חסון(31.1.2020, 13:11)

בעקבות בקשות חוזרות ונשנות, ניסחתי עשרה כלים לזוגיות טובה. אל תתייחסו אליהם כאל חוזה, מאחר שכמעט בלתי אנושי ליישם אותם בשלמות, אבל מאד רצוי להתייחס אליהם כאל מטרה שאתם רוצים לשאוף אליה.

הכלי הראשון שניסחתי הוא מחוייבות.

הגדרה: מחוייבות היא מתן הביטוי לצורך בהמשך הקשר, ולדאגה לשלומו ולצרכיו של הצד השני.

חשוב לראות בין השורות – בהקשר הזוגי, כדי שמחוייבות תתרום לקשר, הגדרתי אותה לא כצורך בהמשך הקשר, אלא בהיבט התקשורתי שלה – מתן הביטוי לזה. מחוייבות אינה יכולה לתרום לקשר שלכם אם בן או בת הזוג שלכם אינו רואה או מבין את המחוייבות שיש לכם.

מחוייבות אפשר להראות באמירה שאתם מחוייבים, אבל היא תהיה הרבה יותר אמינה אם בצד האמירה המחוייבות תגיע לידי ביטוי בעשייה שמבטאה את הרצון ואת הכוונה להמשיך ולהיות ביחד בעתיד, כמו מחוייבות כלכלית, כמו תכנון העתיד המשותף, או כמו את ביטול הרצון והצורך שלכם ליצור קשרים אחרים.

אם אתם מגיעים אל האתר שלי בעזרת הטלפון הסלולרי (orenhasson.com), רק דפדפו למטה, ותראו את כל הכלים לזוגיות.

אם אתם מגיעים דרך המחשב – הגיעו אל הדף הראשי ('מה באתר'), והקישו בתפריט הימני על 'כלים לזוגיות טובה', או חפשו בגוגל 'כלים לזוגיות טובה'. הדף שלי נמצא שם בראש הרשימה.

---

הצהרה: אשתדל להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם ללמוד משהו על יחסים. "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com