הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: כלים לזוגיות - סבלנות

ד"ר אורן חסון(5.2.2020, 1:06)

הכלי השלישי שאני מציג, במסגרת עשרה הכלים לזוגיות טובה, הוא: סבלנות.

הגדרה: סבלנות היא מתן זמן לשני הצדדים., לפני תגובה.
זמן לצד השני - להבהרות ולהסברים: מהן העובדות? האם הדברים שאני יודע או חושד בהם, נעשו? האם זה היה במכוון? מה היה שיקול הדעת? מה היו המניעים הרגשיים?האם הצד השני ישקול את הדברים מחדש בעקבות השיחה?

זמן לעצמי- לשאול ולהקשיב, לחשוב ולהחליט להמתין כדי לאפשר שיקול דעת שייקח בחשבון את היכולות של שני הצדדים לומר ולהקשיב, כך שהתגובה תשרת את הצורך באופן שיש לו סיכוי להצליח. לאפשר לעצמי גם את האפשרות להחליט שלא להגיב, אם כך נכון הפעם.

ועוד בעניין סבלנות – לעצור רגע לפני התגובה האוטומטית. הרגע הקטן הזה, יכול להיות די בו כדי להגיב באופן מתון, אפילו רך יותר, שהצד השני יהיה מוכן לשמוע.

נפגעתם? אתם רוצים לשנות משהו בתובנות ובהתנהגות של הצד השני? – אחלה. אבל לימוד תוך הקשבה (של הצד השני) תמיד יעיל יותר לקיום זוגיות טובה, נתינה ורצון טוב, מאשר לימוד תוך ענישה.

אם אתם מגיעים אל האתר שלי בעזרת הטלפון הסלולרי (orenhasson.com), רק דפדפו למטה, ותראו את כל הכלים לזוגיות.

אם אתם מגיעים דרך המחשב – הגיעו אל הדף הראשי ('מה באתר'), והקישו בתפריט הימני על 'כלים לזוגיות טובה', או חפשו בגוגל 'כלים לזוגיות טובה'. הדף שלי נמצא שם בראש הרשימה.

---

הצהרה: אשתדל להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם ללמוד משהו על יחסים. "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com