הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: כלים לזוגיות הקשבה

ד"ר אורן חסון(6.2.2020, 22:36)

הכלי הרביעי שאני מציג, במסגרת עשרה הכלים לזוגיות טובה, הוא: הקשבה.

הגדרה: הקשבה היא היכולת לשמוע את מה שיש לצד השני לומר מתוך מטרה להבין אותו - גם כאשר אני לא מסכים עם חלקים מדבריו או אפילו עם כולם. להקשיב לעובדות, לפרשנות ולמשמעות העניין הנדון עבורו, ולהיות פתוח להבין גם את החרדות והלחצים שלו.

חשוב להבין שהקשבה אינה רק שמיעה של המילים שנאמרו, אלא גם הנכונות, הרצון וההכרה בצורך להבין את את הצורך של הצד השני.

אנשים נוטים לאבד סבלנות (ראו כלי מס. 3), ולומר: "אז פשוט תגיד! למה אתה לא אומר?" אלא שלא תמיד הצד השני יכול לומר בבהירות, לפעמים אפילו לעצמו, ולא תמיד אנחנו יכולים להבין או רוצים להבין כאשר הצד השני כן אומר. וכאשר אנחנו מקשים עליו, יותר קשה לו לומר.

אם אתם רוצים, והצד השני מתקשה לומר, חשוב שלא להתייאש. השתדלו לעשות את המאמץ, להיות סבלניים, ולהיות פתוחים להקשיב גם למה שנאמר באופן לא ישיר.

עשרה הכלים שלי לזוגיות נמצאים באתר שלי. אם אתם מגיעים אליו בעזרת הטלפון הסלולרי (orenhasson.com), רק דפדפו למטה, ותראו את כל הכלים לזוגיות.

אם אתם מגיעים דרך המחשב – הגיעו אל הדף הראשי ('מה באתר'), והקישו בתפריט הימני על 'כלים לזוגיות טובה', או חפשו בגוגל 'כלים לזוגיות טובה'. הדף שלי נמצא שם בראש הרשימה.

---

הצהרה: אשתדל להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם ללמוד משהו על יחסים. "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com