הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חשוב להתייעץ

ד"ר אורן חסון(12.2.2020, 20:54)

אבודה יקרה,

את כותבת שהוא מנסה לכפות עליך את רצונו, גם בתנוחות המיניות, שהוא לא מאפשר לך לומר את דברך כאשר הוא רוצה להשיג משהו, או כאשר הוא מאשים אותך, שהוא כועס הרבה ותוקף אותך, ושמה שלא תעשי הוא יצרח עליך שלא ניקית את הבית מספיק טוב. בעצם, נראה שהוא מחפש אותך, ולכן שלא משנה מה תעשי, הוא ימצא במה להאשים אותך ולתקוף אותך, מילולית.

האם זה יותר מאשר מילולית? – כי נשמע כאילו המרחק מאלימות פיזית אינו גדול כל כך.

אני יכול להבין שיש זמנים שבהם טוב לכם ביחד. אבל נראה כאילו כל זה כל עוד טוב לו.

כתבת שיש לו "בעיית עצבים" ולא הבנתי מה זה בדיוק. האם הכוונה לכך שהוא מתעצבן מהר? האם זה איבחון של איזו הפרעה כלשהי שהוא לא מטפל בה? – הבנתי ממך שהוא מתקשה לקחת אחריות, ובורח ממנה (מהטיפול הזוגי, למשל), כאשר הוא מבין שיצטרך לשנות משהו.

זה לא מצביע על עתיד טוב. ממש לא. אני יכול להבין שהרגעים הטובים יוצרים את האשליה שזה הכי טוב שיכול להיות. יתכן גם שברגעים טובים הוא אולי אומר לך שהוא אוהב אותך הכי בעולם, ושאף אחד לא יאהב אותך כמוהו. אבל האם הוא מבין שאהבה זה היכולת לדאוג לבן או לבת הזוג שלך מפני פגיעה, ולוותר גם על דברים שאתה רוצה? האם הוא מבין שאהבה היא גם הצורך שלבן או לבת הזוג שלך יהיה טוב, או שהוא חושב שאהבה זה לא לרצות מישהו אחר?

גם אם כתבת על שתלטנות, לא כתבת על קינאה. פעמים רבות זה הולך ביחד. לא כתבת גם אם את חוששת, לאחר שהשקעת בקשר הזה ארבע שנים, שתפספסי את הרכבת. אם הרכבת הזו תוביל לתאונה, אז אולי עדיף.

אם הוא לא רוצה ללכת לטיפול זוגי – לכי לבדך. בשבילך. אני לא רוצה שתסמכי על מה שכתבתי לך כאן, כי אני מסתמך רק על התכתבות קצרה בינינו וזה לא מספיק. חשוב מאד שתשבי עם פסיכולוג או מטפל (גבר או אשה), ותקחי את הזמן כדי להבין טוב יותר מה נכון לך, מה מגיע לך ואיך צריך להיות קשר זוגי, ואיזה דברים לא טובים לא מגיעים לך. ולעזור לך להחליט מה לעשות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com