הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לקבל בטחון בהמשך דרכך

ד"ר אורן חסון(13.2.2020, 20:42)

שבור לב יקר,

אולי כן. העובדה היא שהיא ממשיכה לדבר אתך, למרות שהאינטואיציה שלה אומרת לה, ובצדק, שלא אמרת אמת. מצד שני, יתכן שהאינטואיציה שלה אומרת גם שאתה באמת רוצה. אם האינטואיציה שלה אומרת את שני הדברים גם יחד, כנראה שהאינטואציה שלה טובה. ואולי דווקא בגלל זה קשה לה לסמוך עליך, כי אתה ממשיך שלא לומר את האמת.

האם תרוויח מזה שתחשוף את הכל, ותהיה גלוי לגמרי? – אני לא יכול לומר לך. מצד שני, אני גם לא בטוח שזה הסיפור. יכול להיות שבעקבות מה שקרה ביניכם היא כבר לא מעוניינת, וממשיכה לדבר איתך כי היא לא רוצה לפגוע בך. יתכן גם שהיא לא מספיק מעוניינת, ואת זה היא מבינה יותר דווקא כשהיא רחוקה, או לפחות שיש לה יותר אומץ לומר זאת כשהיא רחוקה והעימות אתך יותר קל.

ושאלת שתי שאלות: האחת היא איך לפתור את משבר האמון, והחשיפה וגילוי הלב, עם הסבר מדוייק גם של מהיכן זה בא, ואולי אפילו מאיזה מצוקות שלך זה בא, היא אפשרות. עם בקשת סליחה, הבנה, והצהרת אהבה. היא גם הימור. מנגד, עמידה והתעקשות על מה שהיא לא מאמינה בו, יתכן שתועיל לך, אבל לא בטוח. עד עכשיו זה לא עבד.

והשאלה השנייה: אם זה לא עובד לך, איך מרפאים את הכאב? – ואני חושב שאולי רצוי שתגיד גם לעצמך את האמת, את הסיבות למה שהיה, את החוזקות ואת החולשות שלך, וללמוד לקבל אותן, להתמודד עם אלה ועם אלה, ולחפש דרך שבה תרגיש טוב יותר עם עצמך. כרגע, נראה שקשה לך לקבל את עצמך, ואולי בעיקר כי אתה מאשים את עצמך בכך שאתם לא ביחד. יתכן שזה נכון, יתכן שגם כך זה היה קורה, אבל יתכן שאתה צריך לקבל את עצמך על חסרונותיך, כדי שיהיה לך קל יותר לקבל את המעלות שבך, ולקבל ביטחון בהמשך דרכך, איתה או בלעדיה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com