הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הרבה לעבד

ד"ר אורן חסון(16.2.2020, 13:30)

עמית יקרה,

מצאתי את ההתכתבות הקודמת, ובה תארת את החששות שלך שיקרה ביניהם משהו.

אפילו אם אניח שאת חששנית ואולי שמרנית מבן זוגך, ושהוא חופשי באופן ההתבטאות שלו, אולי בדומה למה שתיארת בשותפה שלו, שהיא פלטרטטנית (או, לחילופין, שהוא ניסה למצוא חן ולהשתמש ב'שפה' שלה גם כשזה לא טבעי לו, מה שאומר שאולי אינו בוגר מספיק כדי לבטוח בכלים התקשורתיים שאיתם הוא מגיע ושהם טבעיים לו), ואפילו אם אניח שלא היה ביניהם שום דבר מעבר להתבטאות חופשיה שאין בה כלום מעבר לתקשורת חביבה כמחוות של תודה למשהו, גם אז יש בעייה ביניכם, כי אופי ההתנהגות שלך ושלו לא תואמים, וההבדל הזה באישיות שלכם משחק לחששות ולחרדות שלך, ומעצים אותם. אם הוא לא יודע להיות בוגר מספיק כדי שלא לפגוע בך, ובודאי אם הוא לא רוצה מספיק, אז יש ביניכם פער שהוא לא פשוט לך.

כך או כך, ברור שלבגידה או לסממנים של בגידה שנמשכים לאורך זמן, או אפילו כשאת חיה לאורך זמן בתקופה ממושכת של חוסר ודאות שב שאת מסבירה לו או דורשת, מאשימה או מבקשת, וחיה בחששות בעת שהוא מכחיש ומתרץ, גם כשאין לך הוכחה ברורה אם קרה משהו, לכל אלה יכולה להיות השפעה שמשאירה צלקת שעלולה להשפיע גם זבקשרים הבאים. זה משהו שתצטרכי לעבד.

אסכים אתך לגמרי אם תנסי לשכנע אותי שזו אשמתו. אבל אי שם תצטרכי גם לדון ולעבד בינך לבינך שאלות כמו האם את צריכה או רוצה ללמוד להיות אסרטיבית יותר כדי לדעת לשים גבולות לאנשים אחרים טוב יותר? כדי לשרוד בעולם הזה היטב, וכדי להיות מאושרת בו, את לא חייבת ללמוד זאת. אלא שאז יתכן שתצטרכי גם להבין שגברים בעלי אופי מסויים לא מתאימים לך, גם אם הם מוצלחים מאד ומושכים מאד, אם הם עלולים לשחק בחרדות שלך. לא בהכרח משום שהם מרושעים, או טיפוסים בוגדניים חסרי תקנה, אלא משום שהם חופשיים או פלרטטנים באופי התקשורת שלהם, או משום שהם יעמדו על זכותם לפרטיות, או בעלי תכונות או צרכים אחרים שעלולים לגרום לך לאי נוחות ולחשש.

יתכן שהיית יכולה להתמודד עם זה לולא המקרה הנוכחי. אבל להתמודד עם זה לאחר שכבר נוצרה צלקת שכזו, זה קשה יותר. מכיוון שכך, זה לא מעט לעבד. אני מחזק את ידייך.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com