הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כאשר אידיאלי לא קיים

ד"ר אורן חסון(18.2.2020, 12:56)

דרומית יקרה,

אני רואה סתירה מסויימת בתוך האמירה שלך, שיש בה באיזה שהוא מקום ראייה מתוך אשלייה מסויימת. אני יכול להבין את ההסתכלות שלך על המאמן כאדם שהקשר שלו עם בת זוגו נמצא אצלו במקום מאד חשוב, ויהפוך את כל העולמות כדי להיות איתה ולעשות לה טוב, אבל בצד זה את חושבת שהוא נמשך אליך. ושאולי הוא אפילו ינסה לחתור למגע איתך. אז אולי הוא לא בן זוג כזה אידיאלי?

ואני חושב שאני יכול לומר לך שאת כן יכולה להחליף מאמן, אם את חושבת שהוא מאיים על הקשר הזוגי שלך. כי אם לא, את אומרת בזה שאת לא אדם שיכול לעשות הכל למען בן זוגו. אני חושב שאת יכולה, ושזה עניין של החלטה.

אני מבין לחלוטין את הצורך שלך בקשר שאולי יותר טוב מזה שיש לך. אני מבין את הצורך שלך ברכות, שאולי אין לך מספיק מבן זוגך. תמיד, ובכל בן זוג תהייה אי שלמות מסויימת. ואני מחזיר את השאלה הזו אליך: האם בן הזוג שלך מספיק טוב?

ואולי את שואלת בצד זה גם את השאלה: האם אני יכולה להשיג יותר? – אבל אני חושש שאת שואלת את זה רק כי את חושבת על בן זוג אחר,מסויים אחר. כאשר ברור שאם הוא יחליט להיות איתך, הוא ישבור את האידיאל שלך של בן הזוג הנאמן והמסור לבת זוגו, כי הוא כבר לא יהיה כזה. והשאלה הנכונה, שאליה אני מחזיר אותך: האם בן הזוג שלך הוא מספיק טוב לך?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com