הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לסמוך על האינטואיציה שלך

ד"ר אורן חסון(19.2.2020, 23:02)

סאני יקרה,

אני יכול להבין את המציאות רק על פי דרכך, כי את כותבת אותה. אבל, וזה אבל חשוב מאד, אני יכול אולי לעזור לך לראות את מה שאת רואה. ואת זה אפשר לראות היטב דווקא בפיסקה האחרונה שלך, שלכאורה הלכת בה לאיבוד, תרתי משמע. ובעיני, דווקא ההליכה הזו לאיבוד אומרת לי שלא היה לך פרטנר שיחזק אותך, אלא בן זוג שטרח, ואפילו עשה מאמץ לגרום לך ללכת לאיבוד.

את רואה את זה שהצורך שלו הוא בשליטה שלו, ואת רואה את זה באופן ברור גם אם את נוטה לפעמים לאבד ביטחון. כי הוא עזר לך לערער את הביטחון שלך באינטואיציה שלך.

דווקא מכל אלה, אני אומר – סמכי על האינטואציה שלך. נראה לי שגם נכון לך לסמוך על האינטואיציה שלך, וגם כי זה חשוב לך ואת צריכה לסמוך עליה, כדי לחזור לעצמך.

אני יכול להבין את התהליך המבלבל. כי לכאורה – היה ידיד טוב ומסייע, והיית יכולה לסמוך עליו. אלא שכאשר היחסים ביניכם השתנו, גם הצרכים שלו השתנו, ונוצרו קונפליקטים. למשל, כי הוא רצה לשמור על עצמאות, לפחות ביחסים שלו עם האקסית שלו. בודאי לשמור על אי בהירות באשר למה שבאמת היה שם. לאדם מניפולטיבי, ועם נטיה לברוח מהמציאות כפי שתארת, הצורך לשמר את מה שנוח לו, יכול היה לגרום לאבדן האמפתיה כלפייך. כי מה שראית ומה שהאינטואיציה שלך אמרה לך לא התאים לך, ולכן גם לא התאים לו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com