הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אהבת אמת

ד"ר אורן חסון(23.2.2020, 10:01)

אבי יקר,

אם אתה חושב שהסיבה היחידה שבגלל היא רוצה להיפרד ממך היא העובדה שהיא לא סומכת עליך, אז אתה מבין גם שהסיבה שלה מוצדקת. אם כך, וכל עוד זה המצב, אז היא אולי רוצה להיות אתך, אבל לא תהיה מוכנה לזה כל עוד היא לא יכולה לסמוך עליך שתהיה ישר איתה. נדמה לי שזה בערך הסיפור שסיפרת. במקביל – אתה פוחד להיות ישר איתה, ואז אתם במילכוד.

עכשיו, נשאלת השאלה עם איזה סיכון אתה מוכן לחיות – זה שבו תחשוף בו את האמת, ותבקש סליחה, ואם היא תסלח לך תוכלו לפתוח דף חדש, אבל יש כאן סיכון – כי היא אולי תמשיך לכעוס עליך, גם על מה שעשית וגם על זה שהכחשת ושיקרת לה, מה שעכשיו היא תדע בודאות. או אם אתה רוצה להמשיך במצב הנוכחי, שבו היא לא סומכת עליך, כי היא יודעת או משערת במידה רבה של ביטחון את האמת, וגם מבינה שאתה לא ישר איתה. וכאן, הסיכון הוא שהיא תחליט שזה לא טוב, לעומת הסיכוי שבגלל הספק, שימשיך ויכרסם בה, היא תחליט בכל זאת להישאר אתך, אבל עם תחושה מאד לא טובה.

אתה מציע את כל הפתרונות האפשריים, פרט לאחד, שממנו אתה מפחד הכי הרבה – זה שתהיה גלוי איתה. זהו סיכון, כמו כל דבר אחר שתעשה או לא תעשה, אבל אתה מבין שהקושי שלך הוא בעיקר עם עצמך?

אתה כותב על כך שיש ביניכם אהבת אמת, ואני תוהה אם זו לא רק סיסמא שנוח לך לספר לעצמך. האם אתה באמת אוהב אותה מספיק, עד כדי כך ששלומה חשוב לך יותר מהצורך שלך להיות איתה בתנאים שלך? זו נקודה למחשבה רצינית. כי אם היא באמת היתה חשובה לך עד כדי כך, אולי היית נותן יותר מקום למידע האמיתי שהיא צריכה לקבל כשהיא עושה החלטה בעניין הקשר שלכם. נראה לי שיותר מתאים לך שהיא תמשיך לחיות בשקר, עם עצמה ועם בן זוג שלא אומר לה את האמת כשכואב לה, במקום לתת לה את האפשרות להחליט על פי שיקול דעתה, כשהיא יודעת את האמת. כשאתה לא מגלה לה את האמת, אתה נוטל ממנה את יכולת הבחירה המודעת. האם זו אהבת אמת? אני לא יודע אם היא תחליט להישאר אתך בסופו של דבר, אבל אם תגלה לה את האמת ותניח לה לעשות את הבחירות שלה, לפחות אתה תדע שזה בא ממקום של אהבה והתחשבות. היות שזה נעשה מאוחר, קיימת האפשרות שהיא תחשוב שזה שינוי טקטיקה, כשהקודמת לא הצליחה. זה הסיכון שלך. אבל בדיוק לכן, אתה צריך להקדיש מחשבה ואמונה אמיתית שאתה רוצה להיות איתה גלוי מכאן ואילך, גם כאשר תפחד לאכזב אותה. אם כך תרגיש, יש אולי סיכוי שתגיעו למערכת יחסים פתוחה וטובה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com