הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אמפתיה וביקורת

ד"ר אורן חסון(23.2.2020, 10:03)

אנונימי יקר,

אני חושב שלמדת משהו חשוב עליה – ואולי לא רק עליה. לאנשים יש צרכים שונים. כאשר משהו משמעותי יותר נכנס לחיים, הראש, המחשבה והרגש מפנים לעצמם מקום לדבר הזה, וזה בא על חשבון דברים אחרים.

והנה, גם אצלך יש סדר עדיפויות בצרכים. הסקס הוא הראשון שבהם. הקבלה של המועקות שלה, ואולי גם האמפתיה להם, ולקשיים שלה, הם במקום משני אצלך.

נניח לרגע שהיה לך איזה שהוא משבר. נניח לרגע שזה לא המשבר או הקושי שיש לה, שאולי לא היה מזיז לך הרבה, אבל משהו שמאד מאד משמעותי לך, שהופך את חייך. לא היית רוצה שהיא תבין ותקבל את הנסיגה שלך מבחינת הצורך המיני שלך, למשל, או מבחינת הזמן שאתה יכול להקדיש לה?

אני חושב שאתה מודד אותה על פי הצרכים שלך, ועל פי יכולת ההתמודדות שלך עם דברים, ומכאן אולי אפילו מגיעה ביקורת, שסביר מאד שהיא מרגישה ממך, על המועקות שלה. אולי אתה לא נותן מקום ואמפתיה למועקות שלה, גם אם אתה מנסה להיות 'פוליטיקלי קורקט' בעיניך, ואולי היא מתרחקת ממך במידה מסויימת בגלל שהיא רואה את הביקורת שלך, ואת הקושי שלך להבין עד כמה באמת קשה לה, שמגיעה מתוך המחשבה שלך שאתה היית מגיב אחרת.

אולי אתה צעיר מכדי להבין שהחיים עם בת זוג הם דבר מורכב, דינמי ומשתנה. בת הזוג שלך לא תישאר חרמנית 24/7 כל החיים שלכם ממילא. איך תתמודד עם זה אז? איך תתמודד עם זה כאשר היא תהיה לחוצה מדי פעם בשל דברים אחרים? איך תתמודד עם זה כאשר יהיו תנודות מצב רוח הורמונליות? איך תתמודד עם זה שהיא תהיה בהריון, ואיך תתמודד עם זה שהחשק שלה ירד כי היא תניק את התינוקת שלכם? עד כמה רחוק אתה רואה יחסים? האם אתה רק מנסה לחיות את הרגע? ואם כן, מה אתה מלמד אותה עליך?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com