הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ביחד ולא בנפרד

ד"ר אורן חסון(29.2.2020, 20:40)

ליאור יקרה,

כן. זה משנה את התמונה, לפחות מבחינת המניעים האישיים של כל אחד מכם, אבל עדיין משאיר את השאלה – מה את רוצה?

ההגדרה אותך כאשה עם 'הפרעות אכילה' היא בעייתית. לא הוא, ולא אבא שלו וגם לא הפסיכולוגית שלו מוסמכים להגדיר אותך כאשה עם הפרעת אכילה. יתכן שזה נכון, ויתכן שלא, אבל אף אחד מהם, כולל הפסיכולוגית שלו, אינם במצב שיודע לקבוע זאת. אבל שניהם לגמרי במצב שבו הם רוצים, ושזה נדרש מהם, להביע אמפתיה ותמיכה בבן זוגך, או לפחות להיות מוכנים לראות את הדברים בדרכו, עם או בלי הסתייגויות.

ועוד, בעניין מה שבן זוגך אומר על הפסיכולוגית שלו: ראיתי כבר בעבר שאנשים מביאים ציטוטים של הפסיכולוגים שלהם על בני הזוג, באופן מדוייק או, בדרך כלל, באופן מוטה או מסולף, מתוך מטרה להצדיק את עצמם, ולפעמים כדי "להוכיח" את צדקתם. אני לא אומר שבן זוגך עושה זאת, אבל יש לו דעה ברורה, ויתכן שגם בלי כוונת זדון הוא מנסה להועיל לך, בדרכו – והשאלה היא האם זה מועיל לך בדרכך.

לכן אני חוזר לשאלה – מה את רוצה? האם קיימת סכנה בריאותית? האם יש לעובדה שאת אוכלת מעט ולא באופן סדיר, ואולי גם לא מגוון השפעה על מצבי הרוח שלך? האם קיימות בעיות הורמונליות? מה אומר רופא המשפחה שלך?

בדקי את הדברים האלה קודם כל. כי יתכן שבן זוגך נמשך לנשים מלאות יותר, וזו נקודת המבט העיקרית שלו, ויתכן שהוא לגמרי רוצה את טובתך, ואו שהוא רואה משהו שאת, מבפנים, מתוך זה שאת חיה עם עצמך כך זמן רב, לא רואה, או שהוא עם חרדות וחושש לבריאותך, או שמא לא תעמדי בתנאי ההריון, ואולי מישהו אמר לו משהו, שנשמע לו הגיוני, ומכאן החרדות שלו.

לכן, כדאי לך גם לדעת. אלו הן שאלות שכדאי לך לבדוק בריאותית, עם הרופא שלך, אולי אפילו עם הגניקולוג שלך, כי הוא יוכל לכוון אותך גם לשאלות הקשורות להריון, ואולי אפילו מצבך ההורמונלי.

והדבר השני – השיחה הפתוחה ביניכם. נראה ששניכם מאד טעונים בעניין הזה, או אולי חרדים בעניין הזה, ומתקשים לדבר עליה באופן פתוח ונקי מהחרדות ומהחששות – על החרדות, על המצב הבריאותי, ועל השליטה בני הדברים האלה וזה בזה. לכן שב להצעה שלי: לעבוד על הדברים האלה ביחד, ולא בנפרד.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com