הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אתה רוצה להיות תינוק, והיא רוצה גבר

ד"ר אורן חסון(29.2.2020, 20:41)

הצילו יקר,

בוא ונגיד שאתה מוצץ אצבע, וזה לא עושה לה את זה. אמנם מדגדג לך למצוץ את האצבע (קרי: לנהוג באופן 'תינוק' גם לפי הגדרתך), אבל בדיוק באותו אופן שלך מציצת האצבע היא משמעותית רגשית, כך לה 'מציצת האצבע' שלך גורמת לדחייה, כי בעיניה, ובעולם הרגשי שלה, היא מרגישה צורך בבן זוג גברי שיגן עליה, ללא סממנים ילדותיים.

כך שהצרכים שלכם מנוגדים. היית רוצה שהיא תקבל את הצרכים שלה, היא רוצה שתקבל את הצרכים שלה ו'תתבגר' או תצא מהפטיש הזה שיש לך, כי הוא פוגם ביכולת שלה להעריך אותך כגבר וכבן זוג. קשה לך, כי זה מנוגד לצרכים שלך, ולהיפך – גם לה קשה. ואז אתה אומר: אז אולי נחלוק. חלק אני וחלק את. וזה לא תמיד פשוט.

אני חושב שכדאי שתלכו לטיפול זוגי, שבו תדברו על הצרכים שלכם ותלמדו לראות אותם, ואולי גם לפחד מהם פחות. זה ייקח זמן, כי אף אחד מכם לא רוצה להרגיש 'נכנע' לצד השני ולהישאר לא מרוצה, מה שעלול לקרות בהחלטה מהירה. לכן חשוב הזמן, להערכתי מספר חודשים עד חצי שנה, אולי מעט יותר, עד ששניכם תרגישו שלמים עם שיווי המשקל שהגעתם אליו ועם הויתור מצד אחד וההתגברות על החרדות מצד שני. זה זמן, זה משאבים, אבל זה נראה לי חשוב. אלא אם תחליט מראש שאתה יודע לוותר, ושתצליח להתגבר על הצורך הזה ולשנות הרגלים בתוך חודשיים שלושה, אולי בכוח בהתחלה, אבל להתמיד בהמשך עד שזה יחלוף לגמרי. גם זה אפשרי, ותלוי בהחלטה שלך. אם לא, אני מציע טיפול זוגי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com