הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעלי רק דואג לי

מיכל(3.3.2020, 10:10)

היי ד"ר חסון, כתבתי לך לא מזמן ועזרת לי מאוד ולכן כותבת שוב.
אני יודעת שזו יכולה להישמע כמו תלונה מטופשת שהרבה נשים היו רוצות להתחלף איתי, אבל אני נשואה ולפעמים מרגישה שבעלי דואג לי יותר מדי. זו פעם ראשונה שאני נשואה ובזוגיות ולפעמים זה מרגיש לי חסר. בת 26. אני אסביר.. בעלי מאוד דואג לי ורוצה ברווחתי וזה גם מרגש אותי מאוד וחסר לי כי בבית לא מספיק קיבלתי עטיפה והגנה ודאגה אבל לפעמים חסרות לי השיחות איתו כמו עם חברה. סתם על דברים. נגיד אני רוצה לכתוב ספר אז הוא דואג שזה לא יצליח במקום לעוף איתי על הרעיון.
כולם אומרים לי מסביב שגברים ונשים זה לא אותו דבר ואני לא יכולה לצפות שתהיה לי שיחה עם חברה כמו עם בעל. ואני מבינה את זה, אני מבינה גם שהוא דואג לי הרבה יותר כי אני הולכת כנראה להיות האמא של הילדים שלו והקשר ביננו כביכול הרבה יותר קריטי. אבל כאילו לפעמים בא לי את השיחות עומק האלה, את הקלילות, את הסתם לדבר ולנתח נושאים ביחד וכאילו אני מרגישה שהוא כל הזמן רק רואה אותי באופן הזה של אשתו ולא של סתם אדם בפני עצמי שנחמד ונעים לדבר איתי ולחפור איתי על כל מיני נושאים וגם באופן כללי בגלל שהוא גבר אולי החשיבה שלו יחסית שטחית כזאת, הוא לא מנתח דברים לעומק, אנחנו יכולים להיות בארוע חברתי מסוים למשל ומישהו יתנהג באופן ציני ואני אגיד לו שזה בגלל שהוא מרוחק כי רע לו עם עצמו והוא פשוט יצחק מזה ויגיד שזה מעצבן, הוא לא יסתכל על דברים לעומק כמו שאני יכולה לעשות עם חברה ולנתח התנהגות וגם כשאני מספרת על עצמי לפעמים הוא פשוט מגיב ב"אה" או בצחקוק אבל לא מנתח איתי את הדברים, שואל שאלות, מבין איך הרגשתי... זה קשה לי... כי מצד אחד באמת הוא מקסים ונותן לי בטחון אבל מצד שני יש לי עולם רגשי כזה עשיר שאיתו לא בא בכלל מספיק לידי ביטוי ואני תוהה לעצמי אם אני בכלל מעניינת אותו בפאן הזה.
העניין שהוא מודע לדברים. הוא אומר לי לפעמים שיש לי ראיה יותר רחבה משלו. ויצא לו להגיד לי פעם שהוא יודע שנשים הרבה יותר מורכבות ואצלנו סקס זה משהו גם רגשי אבל הוא לא ניסה באמת להתעניין בעולם הפנימי שלי ולהבין מה זה אומר או שאם הוא כן מתעניין אז זה מעל פני השטח כאילו ולא יורד לעומק של הרגשות שלי, שלו . אז מצד אחד זה נחמד לי לראות שיש לו מודעות לשוני ביננו אבל אני תוהה אם אני תמיד ארגיש ככה לא מסופקת בגלל השוני הזה