הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לעזור לך להחליט מה הלאה

ד"ר אורן חסון(9.3.2020, 13:50)

יהלי יקרה,

לצערי, את מתארת מצב שבאופן כללי, אם לא ניכנס לפרטים הספציפיים שלכם, הוא די נפוץ. לא כולם כך, אבל הרבה כן, וגם עם דינמיקה די דומה למה שאת מתארת שקורה לכם. ושימי לב שקרו לך כמה דברים במקביל, שהם לגמרי שלך – הבת הגדולה שלך בת 19, שזה אומר שאולי היא התגייסה לפני כשנה או קצת פחות. איבדת את אחותך הצעירה לפני כשנה, וזה אובדן משמעותי מאד עבורך, ואולי גם מקנה לך מבט חדש על משמעות החיים, הן על מה שהיה והן על איך תרצי לחיות את מה שנותר. קרו לכם הרבה מאד דברים בשנתיים האחרונות, ואולי אפילו השלוש – אם נצרף לכך את אבדן אימו של בעלך, אבדן שאולי להשפעה שלו יש אפקט הדרגתי עליו, ולכן בסופו של דבר גם עליך.

חשוב שתשמרי על המשמעות שיש לך בנוגע לקשר שלך עם הילדים. קל לתת לזה ללכת לאיבוד, כאשר קשה. אבל השמירה הזו, והאנרגיות של הקשר איתם, חשובות כמובן בשבילם, אבל גם בשבילך. אם את מרגישה שאת הולכת לאיבוד גם בקשר איתם, אז אולי זה לא כל כך מה עושה או לא עושה בעלך, אלא משהו שדורש בחינה ובדיקה שלך עם עצמך. באמת עברת הרבה בשנים האחרונות, והעובדה שבעלך לא איש קל רק מקשה עוד יותר, אבל אולי אינה הדבר העיקרי. אחרי הכל, חיית איתו כך לאורך זמן רב, ואני מניח שראית בו משהו טוב עבורך, למרות הקשיים. והדחייה הפיזית שלך ממנו, גם היא תוצר מאוחר, ואולי גם של דברים אחרים – לא רק של מה שהוא עושה או לא עושה, גם אם הוא לא באמת האידיאל עבורך.

כעס מרחיק. הצטברות של כעס גורמת לתחושה של היעדר אהבה, גם אם זה לא כך, כי לכעס יש עוצמות רבות שמצליחות "להסתיר" רגשות אחרים. שווה לך, אני חושב, ללכת לטיפול, ורצוי אצל מטפל שעוסק הרבה גם בטיפול זוגי – כדי שלא ייקח אותך בקלות רבה מדי אל מחוץ לנישואים, אלא יעזור לך לבחון גם את מה שטוב לך שם, אם עדיין יש דבר כזה, ואם ואיך את יכולה לשפר, כדי להגיע לשיווי משקל שהוא טוב לך, או, לחילופין, אם כל היתר נכשל, לעזור לך להחליט מה הלאה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com