הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לפתוח דברים בנועם. אולי.

ד"ר אורן חסון(9.3.2020, 13:51)

ליאת יקרה,

שאלת שאלה קצרה ומורכבת – משום שאני לא מכיר אותו, את נוהלי התקשורת שלו, ו/או את הדיוק שלו בתקשורת שלו.

אני יכול להבין את העובדה שאם הוא כותב למישהי שהוא אוהב אותה ומצייר לבבות, את מבינה את זה כפשוטו. כלומר, שהוא התאהב במישהי.

העניין הוא שבעידן התקשורת הנוכחית, שבהם אימוגי והודעות שכאלו הפכו להיות נפוצים ומן הפה ולחוץ, ומוגזמות, קשה לדעת מה נכון ומה לא, אלא אם אני מכיר את האדם, את נוהליו התקשורתיים, כמו גם את האופן שבו הוא לפעמים שוגה לחלוטין בהבנת הנורמה ו"מנחש" לא נכון.

נניח לרגע שמדובר באשת כוח אדם, שנתנה לו עצה טובה שחוסכת לו הרבה במשכורת או במיסים, והוא רוצה להודות לה. נניח לרגע שהוא קצת דיבר איתה פעם, והשיחה היתה ידידותית, ושדווקא המסגרת הידידותית הזו היא שיצרה את האפשרות שתלך לקראתו ותעזור לו קצת יותר אולי מכפי שהיתה עושה מול בן אדם כועס ועויין. התשובה שלו הזו, יכולה להיות בתחום הנורמה, או מה שהוא חושב שהנורמה, כשהוא מנסה להיות נחמד בתור איש אסיר תודה. זה יכול להיות נכון כאשר הוא רק דיבר איתה בטלפון ולא יותר, או אם פגש אותה ואין לו שום משיכה אליה – כי הוא חושב שזו תגובה טובה, שאולי שטחית בעיניו שלמד אותה מאחרים, שתשמור עליו גם בעתיד, ושכדאי לו לענות כך, כי הוא מרוויח מה"פלירט" הפשוט הזה. או מסתם "להיות נחמד", כי זה מועיל לו.

אני מעלה את זה כאפשרות סבירה. מצד שני, גם מה שאת מרגישה וחוששת ממנו, הוא אפשרות סבירה.

אני חושב שלכן כדאי לבדוק את זה איתו. כי בלי שתעשי זאת, את לכאורה "יודעת" משהו שאולי נכון, ואולי לא. אני חושב שכדאי לך לומר לו בדיוק את מה שאמרת לי – שחיפשת מספר טלפון אצלו, וראית את ההודעה הזו, ו"מה זה?"
אני לא מכיר אותו ולא מכיר אותך. ולכן כרגע קשה לי לדמיין מה יקרה משם והלאה. האם הוא אגרסיבי, ויתקוף אותך, ואת חוששת מזה? האם הוא יכחיש בכל מקרה? האם הוא יידע להסביר עם הרבה כבוד והערכה אליך? האם מתוך הכחשה ופחדנות? – אני לא יכול לדעת את כל אלה. אני גם לא יודע עד כמה את חוששת מכל התרחישים האלה ומעימות. עם זאת, אם את יודעת לפתוח דברים בנועם, אז אולי לא תגיעי לכל חקר האמת, ואולי הוא יסתיר מעט או הרבה, אבל תדעי הרבה יותר מאשר את יודעת עכשיו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com