הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבדוק, ללא האשמה מראש

ד"ר אורן חסון(10.3.2020, 10:32)

ליאת יקרה,

אני עדיין חושב שהאפשרויות פתוחות, ולכן את צריכה לבדוק איתו את הדברים, בנועם ככל שאפשר.
כלומר, אם נסתכל על האפשרות ה'תמימה' יותר, יש לו איתה יחסי ידידות וקירבה שאולי נובעים מיחסי העבודה ביניהם, שבגללם היא ציפתה ממנו שידאג לה, בעניין המקום, מה שלא חשב עליי (והעובדה שלא חשב עליה, היא אולי נקודת אור בעניין הזה עבורך). היא אולי התאכזבה מכך שאין לה מקום, וכעסה על מישהו שחשבה שהוא קרוב מספיק כדי לדאוג לה, מה שאולי לא היה נכון כי הראש שלו היה במקומות אחרים. זה עדין לא אומר בהכרח שיש ביניהם משהו, וגם לא בהכרח הנסיונות שלו לפייס אותה.

מצד שני, יתכן שכן קיימים ביניהם יחסים קרובים יותר. אבל לכן את כן צריכה לבדוק את זה. אבל ככל שתגיעי רגועה יותר, ופתוחה יותר להקשיב, ופגועה פחות, ויותר 'סקרנית' לדעת מה הסיפור שגילית במקרה - כך הוא יהיה פחות במגננה, ויספר לך יותר בקלות, ו'ייעלב' פחות מעצם ההאשמה שלך. כך הוא גם יאשים פחות אותך בעצם זה שפתחתם 'ריב', ובעיקר אם אין שם שום דבר משמשעותי, ובעיקר אם הוא לא אגרסיבי בתגובות שלו ואין ביניכם הרבה מאבקי כוח על מי צודק יותר או פחות.
אם תגיעו לשיחה פשוטה וגלויה, תוכלי גם לומר לו שיש אמירות או ניסוחים שאולי מוטב לא לומר אותם, כי הם עלולים להתפרש לא נכון, ובשיחה רגועה ניתן גם לומר וגם לשמוע. אבל גם תוכלי לדעת, לפי התגובות, עד כמה הוא מעדיף להסתיר, או מסתבך עם עצמו. כל זה יהיה קל יותר בשיחה שתפתחי בנועם, מאשר בשיחה מאשימה שתסגור אותו מהר יותר, ותקבלי בה פחות מידע.
עוד טיפ קטן: אם התגובה תהיה האשמה שלך על זה שהסתכלת - מותר לך להתנצל, לסגור את הפינה הזו מהר, ולחזור לנושא הראשון. כלומר, "נכון, אני לא בסדר שהסתקרנתי והסתכלתי עוד, אני מתנצלת. אני ממש ממש לא בסדר. אתה צודק לגמרי. עכשיו, בבקשה תסביר לי את מה שראיתי שם, כי לא מתאים לך לומר דברים כאלה אפילו לא לילדים.."

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com