הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כי זה לא ישתנה לטובה

ד"ר אורן חסון(11.3.2020, 10:40)

ליאורה יקרה,

אני יכול להבין שיש לאיש יתרונות וכישורים שאת מאד אוהבת. הוא לא רוצה קשר רומנטי איתך. הוא חד משמעי בעניין הזה. אני יכול להבין את הרצון שלך גם להבין למה, שאולי תצליחי לשנות, אבל היות שהוא לא מספר לך בדיוק, יכולות להיות אפשרויות שונות – כמו למשל שהתחושות שלכן אינן סימטריות ושאת מוצאת חן בעיניו פחות מאשר להיפך. או שהוא כל הזמן היה מאוהב במישהי אחרת ולא ידע לאן זה הולך עד שזה התחיל ללכת, או שיש לו בעיה נפשית או פיזית שהוא לא רוצה לחשוף והוא חסר ביטחון פנים אל פנים.

בינתיים, הוא התחיל לצאת עם מישהי. ממילא גם לך פחות מתאים להיפגש. קשר בלתי מוגדר בתנאים שלו מועד לפגוע בך, אם יש בך ציפיות למשהו אחר. ראיתי זאת יותר מדי פעמים. הוא מנסה להיות מפורש, אני חושב שהוא מפורש במה שהוא אומר, והשאלה החשובה שאת צריכה לשאול את עצמך היא למה את נמנעת מלראות את זה?

האם זה החשש מהאפשרות למצוא עוד מישהו "מוצלח' כמוהו? – אז הכניסי לתוך משוואת המוצלח גם מישהו שאמור לדאוג לך ולאהוב אותך. יש עוד הרבה גברים מוצלחים, ואפילו הרבה יותר, וההבדל היחיד בינו לבינם הוא שהאיש הזה נתן לך את האשליה שאולי זה יצליח, וגם זה כנראה בלי מחוייבות אמיתית, ואחר כך עשה נסיגה.

אם את שואלת בעצתי – עזבי. הוא לא מתאים לך, בין אם כי אולי יש לו בעיות משלו שאת לא יודעת מהן, ובין אם כי הוא לא רוצה אותך מספיק כדי להיות בן זוג טוב וראוי, ובעיקר – כי לא עושה רושם שזה ישתנה לטובה.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com