הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם המורכבות שלך

ד"ר אורן חסון(11.3.2020, 10:41)

בר 25 יקרה,

אגיד לך מה אני שומע ממך. אני שומע שאת אדם מורכב, שאולי קצת פוחד מהמורכבות הזו. אולי בעיקר, חושש מכך שהמורכבות הזו לא מסתדרת זו עם זו. כלומר, האדם שאת, כשאת איתו, עם האדם שאת, כשאת לבד.

כנראה שניהם את, ויש בך גמישות להתאים את עצמך אליו ואל עצמך כשאת איתו וכשאת לבד, ויש בך צורך להיות עם גבר כמוהו, בשל הדברים אצלו שמתחברים למרכיבים מסויימים שלך, וצורך להיות לבד, כי שם את בטוחה עדיין יותר עם המרכיבים האחרים שלך, ושכנראה תמיד, כדי להיות מחוברת אליהם וכדי לפתח אותם ולהעמיק בהם, תצטרכי גם את הלבד.

לכן אולי כדי לך לבחון את הציפיות שלך, ולשאול את עצמך האם זה חייב להיות כך? כלומר, האם את חייבת להיות ולחיות בתוך הציפיות הנורמטיביות של זוגיות ואהבה? כי למה? האם זה כי אם זה לא "הכל", אז זה לא כלום? האם את חייבת להיות ולחיות בשלמות בתוך הציפיות שלך של הקיום היצירתי והנפשי שלך ואם זה לא הכל אז זה לא שווה?

נראה לי שאת גם וגם, ולכן אפשר ליצור פשרות בין צרכים מנוגדים, כך שהחסכים במימד אחד, יפוצו על ידי יתרונות במימד האחר, ולהיפך.

ולהבין שגם בזוגיות, יתכן שבן הזוג שלך לא יבין אותך עד הסוף. זה משהו ששניכם תצטרכו להתמודד איתו, ואם תצליחו לדבר על הציפיות, ולהבין שגם אם הן לא תואם איזה שהוא אידיאל לא ריאלי, במקרה שלך, זו עדיין יכולה להיות זוגיות נפלאה. ועם הזמן, אולי תביני שגם אצלו יש מורכבויות שלא תמיד תביני עד הסוף, אבל אחרת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com