הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הצהרת כוונות

ד"ר אורן חסון(15.3.2020, 20:18)

אחת יקרה,

אני לא משוכנע שהעובדה שאמרת זאת מוקדם, משפיעה מאד. העובדה שאמרת לו שאת אוהבת אותו, כפי שאת עצמך אמרת, אינה בהכרח עובדה. ואני חושב שכך אנחנו מתייחסים לזה בתחילת קשר – יותר כהצהרת כוונות, מאשר כמשהו מוגמר וסופי. הצהרת שאת מעוניינת בו, ואולי אפילו מאד. אם הוא אדם ריאלי, הוא יכול להבין מכך שזה מה שאת מאד רוצה שיקרה. האם זה מלחיץ אותו? – אולי.תלוי כמה הוא רוצה. אם הוא לא בטוח שהוא רוצה, אז ייתכן שזה יגרום לו לסגת מוקדם יותר, כדי שלא לפגוע בך. אם הוא גבר שאינו מתחשב, וכל כוונתו היא רק לנצל אותך, זה אולי יעודד אותו דווקא. אבל אם נצא מתוך הנחה שמצאת חן בעיניו, ואולי אפילו מאד, אז הוא אמור להרגיש משהו שבין שמחה לכך שגם את מאד רוצה, לבין האפשרות הראשונה – שהוא לא רוצה לפגוע בך, אם אחר כך יחליט שלא. ונראה לי ששם הוא נמצא, אי שם בין זה לבין זה.

מצד שני, אני יכול להבין את האכזבה שלך מכך שהוא לא מספיק החלטי בצד שלו. היית רוצה להיות בטוחה שיש לאן ללכת, ושמותר לך לתת דרור לרגשות שלך, ולא לשים להם מעצורים כהגנה. אז קחי בחשבון שגם אם הוא לא בטוח, וגם אם לוקח לו זמן 'להתמסר', הוא לפחות לוקח בחשבון אותך, ולא רוצה לפגוע בך.

מה שאת לא רוצה הוא שהוא ייסוג לפני שהוא יודע שהוא לא רוצה. זה אומר מבחינתך אולי לקחת קצת יותר סיכון. אם את חזקה מספיק, אולי טוב לתת לו את התחושה שאת יציבה וחזקה, כדי שייקח את הזמן עד שילמד להכיר אותך טוב יותר, ולהרגיש טוב איתך. קל להרתע מוקדם בשל הפחדים. גם שלך, וזה בדיוק משום שקשה לפעמים לשאת את הפגיעה שתבוא אחר כך. אלא שהנסיגה המוקדמת מורידה את הסיכוי לחצות בהצלחה את הגשר הזה של התחלה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com