הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: טיפול בעידן הקורונה

ד"ר אורן חסון(16.3.2020, 18:45)

בעידן שבו האנשים נסגרים בביתם מחשש להידבק, עולה האופציה לטיפול "מרחוק", כלומר, באמצעים מקוונים (סקייפ, ווטסאפ, זום, הנגאאוט וכדומה).

מאחר שאני עובד הרבה עם זוגות ישראלים המצויים בחו"ל, בדקתי גם את הספרות המקצועית בעניין הזה, והיא חיובית מאד – כל עוד לא מדובר בהפרעות קשות (סכיזופרינה, דיכאון קליני וכדומה). באופן מפתיע, גיליתי שזוגות לא מעטים, ואפילו אלה שגרים בקרבת מקום אלי, מעדיפים פגישות סקייפ על ההגעה לקליניקה – אולי כי המקום הבטוח בבית מקל על תחושת הזרות – כזו שבקליניקה היא אמורה להשתחרר לאחר זמן, ואז אפילו להרגיש מקום מוגן ובטוח מאד. אבל יש הרואים את המקום ככזה, ואחרים שרואים אותי, או את השיחה איתי ככזו, גם אם היא ממרחק. ללא ספק גם ביטול המאמץ שנדרש לצאת מהבית ולהגיע לקליניקה, או ביטול התלות בבייביסיטר עוזרים גם הם להחלטה.

בעידן הנוכחי – אם צריך עזרה, עדיין אפשר להגיע אליה.

ואז נתקלתי בבעייה הפוכה... הילדים נשארים בבית, ויש פחות זמן שבו מתפנים לשיחה איתי. השעות משתנות. לפעמים צד אחד צריך להיות איתם, והצד השני יוצא מהבית ומדברים מהמכונית.

בעידן שכזה יש יותר חרדות. אני מרגיש את זה. יש יותר לחצים, כי הילדים בבית, כי נמצאים יותר זה בתוך זה, וכל אלה ביחד, לא תמיד קלים. אבל רציתי לומר – שיש פתרונות, ובשל הצורך הכללי הברור, אעשה זאת גם בהנחה ניכרת.

ראו גם: ייעוץ זוגי – טיפול פסיכולוגי מהבית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com