הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

המחשבה שאולי את יכולה לשנות משהו

ד"ר אורן חסון(18.3.2020, 17:51)

אחת יקרה,

אני חושב ששאלת שאלה וענית עליה, באותו המשפט "למה להתחיל עם מישהי, לחזר אחריה, לדרוש שלא תצא עם אחרים וכו' רק בשביל סקס?" התשובה שם, ואת מבינה אותה, אבל לפחות עובדה אחת לא מתיישבת לך עם התשובה הזו, והיא ה"לדרוש שלא תצא עם אחרים". אם התשובה הזו נכונה, כלומר, שהוא באמת רק רצה סקס, אז העובדה הזו הספציפית הופכת אותו לאדם פחות טוב ופחות מתחשב ויותר שתלטן ממה שהערכת. ולכן אולי זה לא מסתדר לך. לכן, כאן אנחנו נכנסים לטווח של אי ודאות. ראשית, כי אולי הוא באמת אדם פחות טוב מכפי שהערכת, ובעיקר יותר שתלטן. אבל זו אפשרות אחת. האפשרות האחרת היא שהוא לא ידע בודאות מה הוא רוצה. שאולי אי שם בין "אני רוצה איתה קשר" בקצה אחד של האפשרויות, ו"אני רוצה איתה רק סקס", בקצה השני, הוא לא היה באף אחד מהקצוות, אלא נתן לעצמו לזרום עם התחושות שלו לפי איך שירגיש בהמשך. זה יכול לאפשר לעצמו את התחושה, עם עצמו, שהוא לא אדם רע ונצלן, לפחות כל עוד המחשבה שאולי זה בכל זאת יתפתח לקשר, אפילו אם הסיכוי בעיניו קלוש, עדיין קיימת.

את מדברת על אי הודאות שלך. אבל כאשר גם הוא חי בחוסר בהירות ביחס לכוונות שלו, בין אם הוא מודע לאי הבהירות הזו כי עוד לא החליט, ובין אם כי נוח לו להאמין כך כי זה מאפשר לו ללכת רחוק יותר איתך מבלי להתחייב ממש, אז אי הודאות שלך גדול יותר.

מה שקורה בעולם אכן משבש הכל. וכאן נכנסות גם שאלות והשפעות הקשורות לעניינים אחרים, כמו לחצים. איך הוא מרגיש עם לחצים? איך הוא מרגיש בעניין הקשר עם הילדים שלו, ועד כמה הראש שלו בעיקר שם? עד כמה גרושתו מלחיצה אותו או הוא מלחיץ אותה ונוצר קונפליק שקשה לו להתמודד איתו? עד כמה הראש שלו עם ההורים שלו שבגיל סיכון? ולחצים הרי רק מעצימים את חוסר הודאות.

את יכולה לקחת סיכון נוסף, לאחר שכבר לקחת אחד ואמרת לו שאת אוהבת אותו. וזה – לבדוק איתו בעצמך מה קורה. אני חושב שבתנאים האלה של לחצים מסביב הוא יעריך את זה. ואם הוא לא מעוניין, או לא יכול או שהוא מאד עסוק בעניינים אחרים ולא יכול כרגע – הוא יגיד לך את זה, או שתשמעי את זה בין השורות. אולי עדיף מאשר להישאר ללא קשר וללא ידיעה, ואולי גם עם המחשבה שאולי את יכולה לשנות משהו, מבלי שאת עושה זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com