הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבדוק איתו

ד"ר אורן חסון(19.3.2020, 16:23)

סאני יקרה,

אם כך, הקשר ביניכם התחיל כאשר את היית בקשר אחר, והוא היה מודע לו. מה שאומר – שאו שהוא היה מלא תקווה שזה יעבוד בכל זאת, והיה שם כדי לצפות שהקשר הזה יסתיים, או שהוא אמר לעצמו שכאשר יש לך קשר אחר, זה לא הולך להיות קשר קבוע ביניכם, אולי כי את לא רוצה מספיק והוא צריך להגן על עצמו ולא מתמסר, ואולי כי בהדרגה, שמירת המרחק הזו הוליכה אותו למסלול של קשר מזדמן. אחרי הכל, הציפיות משפיעות גם על הרגש. כך שיכול להיות שמאד מצאת חן בעיניו בהתחלה, אבל כאשר התובנה היתה שהלב שלך במקום אחר, הוא למד להרחיק את עצמו, ומזה קשה להתמסר מחדש.

העובדה שאת לא מבינה את הצורך שלו בספייס, באה מהקושי שלך לראות א. שיש אנשים שלא מרגישים כמוך, והם יותר אינדיבידואליסטיים וצריכים מרחק כשקשה להם. ויש כאלה. ו-ב. שלא בטוח שהוא רואה אותך כמישהי שהוא יכול לסמוך עליה, כאשר לא מזמן הוא ראה את חוסר היציבות שלך, בין הקשר איתו לקשר עם גבר אחר.
אני יכול להבין את התקווה שלך לאישור שהוא לא רוצה להיפרד. אני גם יכול להבין שאת רוצה להבין מה יכול להרחיק אותו, אם האמת היא שהוא באמת רוצה אותך. אבל היות שאני לא מכיר אותו, אני לא יכול להבטיח לך שזה המצב. אני רק יכול לומר לך שאולי זה המצב. האם הסיכוי שהוא כן רוצה אותך למרות שההתנהגות שלו היא כזו, הוא גבוה או נמוך? – אני לא יכול לדעת. אם לא תבדקי איתו – גם את לא תדעי, ואם תבדקי איתו – תדעי יותר טוב, אבל לא בודאות.
ופעלי לפי האינטואיציה שלך. אולי אפילו מתוך הנחה שהוא רוצה, אבל חושש ולחוץ מסיבותיו שלו, ואת מתעניית בו. בו. כי אולי לא ראית אותו מספיק בקשר. אני אומר את זה לפי הקושי שלך להבין איך משבר משפיע, או יכול להשפיע עליו, או לקבל שזה יכול לגרום לו להסתגר. אולי הוא בנוי אחרת ממך. בעצם, בטוח הוא בנוי אחרת ממך. בדקי איתו.

קראי גם את ההתכתבות שלי עם 'אחת', שתי פניות למטה, שיש הרבה דמיון בהתלבטות ובמסרים מהצד השני.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com