הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יחסים עם גבר נשוי:לאן מתקדמים איתו?

ד"ר אורן חסון(21.3.2020, 12:08)

דקלה יקרה,

עוד לפני התשובה שלי, ואולי מיד אחריה, אני מציע שתקראי את המאמר שלי על "רומן עם גבר נשוי – מלכודת דבש עם עוקץ בקצה".

המאמר יסביר לך מדוע מחוייבות של גבר נשוי, גם אם הוא מאמין בה ברגע שהוא יוצר אותה, יכולה בקלות להתפרק מבלי שהוא ירגיש רע מדי.

במקרה שלך – היות שהוא די בקלות התפתה לקשר מיני אחר, זה בהחלט משאיר תהיות לגבי הקשר איתך – האם זה הקשר הרגשי, המיני, ואם שניהם – באיזו מידה הקשר הרגשי והחיבור החברי ביניכם משמעותיים, ביחס לצורך שלו בגיוון.

אני יכול להבין את השקיעה שלך בקשר הזה, וההצפה הרגשית שלך – שאולי מרגישה לך רע מאד כאשר עלו בקשר גם רגשות מאד שליליים, ושאת מתנדנדת בין התקווה לאהבה טובה, והתחושה הטובה שהיתה לך עם קשר מוצלח כל כך, או לפחות עם גבר מוצלח כל כך, והצפי לעתיד טוב יותר, איתו, לבין האכזבה, הקינאה, והחשש מניפוץ האשליה, שלא לדבר על ההשפלה.

יכול להיות שנמנעת מקשר אינטימי פיזי איתו, אולי כאמצעי, מודע או שאינו מודע, לצורך שלך שירצה אותך יותר, ושיעשה צעדים משמעותיים יותר לעזיבת המסגרת שלו, או אולי גם להתחייבות משותפת איתך להביא ילד. העובדה שאת רוצה ילד, יכולה להיות עוד מניעה מבחינתו להיות איתך בקשר מחייב, אולי בגלל גילו, ושהוא לא רוצה עוד ילד, ואולי אפילו עוד פחות לגדל איתך ילד שאינו שלו. הסיכוי שהוא יראה את עצמו בגילו מתפקד כאב לתינוק – נראה די קלוש, לא משום שאני מכיר אותו, אלא משום שכך זה סביר לגברים בגיל הזה. הוא צריך להיות מאד חריג כדי לומר לעצמו אחרת, ואם הוא היה כזה, הוא גם היה עושה צעדים משמעותיים לקראתך, להתחייבות בקשר איתך, וגם לא היה לו צורך בקשרים אחרים.

ולכן אני מחזיר לרגע שאלה אליך: את שואלת איך מתקדמים? ואני שואל, עוד לפני זה: לאן את רוצה להתקדם איתו?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com