הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דעתך בנושא מעבר מידידות לזוגיות..

ענבר(24.3.2020, 15:26)

ראשית , אני מאוד מעריכה את הסיוע כאן בעמוד שרק היום גיליתי....

רקע:אני בת 40, רווקה-עד כה היו לי סיפורי אהבה ואינטימיות שמאוד נהנתי והשקעתי בהם אך זה היה לרב חד צדדי כי יצא שהגברים בהם התאהבתי ואהבתי כל כך-הם נשואים,ולא מימשתי עמם את מה שבאמת רציתי..( משחרורי מהצבא זה קרה עם 5 גברים..) . הגבר האחרון שזה קרה עימו - אותו הכרתי בעבודה , עדיין עולה לי בחלומות ואני עדיין מתגעגעת אליו מאוד-על זה ארשום בהודעה נפרדת אם אפשר .

אני ממש צמאה וזקוקה לקשר רציני ובטוח עם גבר-עימו אחוש ביטחון אמיתי לחלוטין , ומשיכה .

כרגע רציתי בבקשה לספר דווקא ולשאול דעתך באשר לאדם רווק בן 40 -אקרא לו עידן . אותו אני מכירה כבר 14 שנה לערך . הקשר שלנו לא היה רצוף לאורך השנים וכלל הרבה שיחות טלפון , צחוקים ומעט מאוד טיולים יחד . לעולם לא נמשכתי אליו - לא עניינית ולא פיזית\מינית כלל . לעולם לא התנשקנו אפילו כמובן . שום קירבה פיזית . ההתנהגות שלו תמיד היתה לא מושכת כלל ולא מעוררת קירבה או משיכה כלשהי . בנוסף הוא לא טיפוס רומנטי וגם לא מצא דרך עניינית לעורר בי משיכה כלשהי . ואם לא די בכך - הוא לא בא והציע לי זוגיות רישמית . רב השנים הוא ניסה להתקרב אלי פיזית ולעולם לא הסכמתי בשום אופן - כי זה לא היה נעים לי - כאמור אני לא נמשכתי אליו בשום צורה , והוא גם לא עורר בי אף פעם הבנה של רצון מצידו לקשר אמיתי רציני ובוגר . בנוסף היו לו כמה התנהגויות מעליבות ולא מזמינות . הוא עד גיל 40 גר אצל אמא שלו , עבד רק בבית עם אבא שלו , ולעולם לא היתה לו חברה או סיפור אהבה .הדבר היחיד שמוציא אותו מהבית : הוא נוהג לצאת כל יום שישי למועדונים של בני 20 פלוס בצורה די אובססיבית , ופגישות עבודה שקשורים לאבא שלו . (ייתכן שהוא כמעט לעולם לא חווה אינטימיות עם אשה) . תמיד הוא מאוד נעלב כשאני קרה אליו ואפילו הטיל "סנקציות" עקב כך שאני לא מוכנה להתקרב אליו פיזית - כמו "אם את לא נמשכת אלי וקרה אלי אז אני לא מוכן שנקיים טיולים ברכב שלי ואפילו לא מסכים שתיכנסי לרכב שלי" . לי יש רכב אז רב הפעמים פשוט באתי עם הרכב שלי למקום קרוב אליו ושם נפגשנו - סתם כשרציתי לצאת מעט מהבית ושייצלם אותי (צילומים רגילים תמימים..-לזה הוא כן הביע רצון) . כאמור טען שקשה לו עם זה שאני קרה אליו כי הוא כן נמשך אלי , ולכן מעדיף לא להפגש . הוא אפילו קרא לי "נצלנית" בתקופה בה נסענו לטייל עם הרכב שלו ופעם סייע לי להעביר דירה כשגרתי באילת שנה-כשבא לבקר אותי ואגב לא אירחתי אותו בבית שלי ללינה באותו מקרה . לעולם לא הסכמתי להתקרב אליו . אך תמיד הסברתי לו שאין בינינו דבר הקשור בקירבה אינטימית . אגב הוא מכנה את הקשר שלנו סודי ולא מעוניין שהוריו או הוריי יידעו שאנחנו בקשר גם כן מהסיבה שאני לא נמשכת אליו . דבר מעליב . לעולם לא הרגשתי משיכה אליו , אך יחד עם זאת - כל השנים לסרוגין , הוא היה ידיד כזה שניתן לשוחח איתו וגם לטייל מעט (טיולים , ישיבה בבית קפה-אך מאוד מעט) ולהתייעץ . לאחרונה-בגלל שיש לי בית גדול - הסכמתי שיבוא וגם יישן אצלי אבל רק בחדר אורחים בקומה ראשונה כשאני ישנה בחדר שלי בקומה אחרת . זה היה בחודש\ חודשיים האחרונים פעמיים או שלוש ביום שישי וראינו סרט .לאחרונה עם הזמן - כן פיתחתי אליו - כנראה באופן טבעי , איזשהו רצון לקרבה זוגית - גם מתחושת בדידות וגם מהתחושה שהרגשתי שיותר מרגיש לי בטוח וטבעי - להפגש איתו ולא עם איש שאני לא מכירה כלל - בפגישה של "דייט" . אגב אני כמעט לעולם לא יצאתי לדייט עם אדם שאיני מכירה , וכל האנשים בהם כן התאהבתי היו מוכרים לי מצבא ועבודה . אך כאמור היו נשואים .

לאחרונה התחלתי לחשוב שממש חבל שאני לא יכולה לקיים איתו יחסים תקינים שהרי מכירים הרבה שנים וכן נהנים לדבר ולצחוק יחד והיינו יכולים אולי להיות בזוגיות ואפילו להביא ילדים יחד . פרט חשוב : לעולם לא הייתי בטוחה שהוא היה רוצה איתי זוגיות רצינית (הוא נגד חתונות) , אך בחודש האחרון העזתי ושאלתי אותו אם היה רוצה עימי זוגיות רצינית - לו הייתי נמשכת אליו - מה שלעולם לא העזתי לשאול אותו . הוא להפתעתי דווקא ענה ישר שן . שאם הייתי נמשכת אליו אז הקשר יכול היה להיתפתח לזוגיות , מגורים יחד וילדים . אני האמת די התלהבתי מזה . .. אז באותה פגישה כמובן טיפה נתתי לו תחושה חמימה יותר באופן טבעי . מאז לא נפגשנו אך אנו מדברים לא מעט והוא אפילו יוזם התקשרויות טלפון אלי ( מה שלא היה עושה בעבר..-בעבר רק אני יזמתי התקשרויות אליו) . דיברנו בטלפון שוב על זוגיות אתמול רק בגלל שהבנתי (לאחר כל השנים) שדווקא כן היה רואה זוגיות איתי באופק , ולמרות שאני רוצה ודי חייבת משהו רציני ומיידי כדי להמשך אליו , ואני יודעת שייקח לו זמן ושזה גם לא משהו בטוח מבחינתו (שכן-הוא לא בא ומציע נישואין או זוגיות מיידית ושינוי התנהגות ) , אך כן שאלתי אותו - שאלות לדוגמא : מהי בשבילו זוגיות והאם היה מסוגל להיות רומנטיקן .. .ובצורה מיידית כולל הפסקת הסודיות וגילוי להוריו שהוא בקשר איתי למשל . כדי שזה ייגרום לי להימשך אליו - אך הוא לא הראה נכונות להתגמש ואמר שוב שרק כשירגיש שאני חופשייה איתו - אינטימית - רק אז ורק אחרי כמה חודשים - הוא יוציא את הקשר מקשר סודי לקשר נורמאלי . אני אולי טיפה מבינה אותו .. אבל הוא מצידו לא מראה רצון להתגמשות משמעותית בהתנהגותו - מה שהיה גורם לי לתחושת ביטחון ואז את המשיכה ממני אליו שהוא כל כך רוצה . אז הבנתי שאם הוא יבוא... אז אני לא אתרגש ולא ארצה להתקרב אליו כי לא יראה שינוי בהתנהגותו . בנוסף - שאלתי אותו שאלה נוספת : האם במצב של זוגיות הוא היה מסכים לוותר על יציאות למועדון בימי שישי - אם נניח בת הזוג שלו - לא היתה אוהבת מועדונים . (והסברתי שאני למשל הייתי נותנת חופש מוחלט לבן זוג בקטע של יציאות עם חברים ותחביבים - אך ימי שישי זה מוזר שבן זוג ישאיר בת זוג בבית..וייצא בלעדיה גם אם לא למטרת בגידה) . הוא ענה לי שאכן היה משאיר בת זוג שלו בבית ביום שישי ולא מתגמש לצאת למקום שגם היא אוהבת ולא היה מוותר כלל על יציאה ביום שישי למועדון - דבר שחשוב לו מאוד . (אולי פעם בחודש..בקושי) . ואז ד"ר אורן חסון , כבר כל אנרגיה שחשבתי כלפיו - שוב נסגרה.. ואין לי חשק כלל שהוא יבוא . אני האמת מרגישה שאני מתנהגת אליו דווקא יפה מידי ... גם כל השנים וגם כעת .. . יש לי תחושה כזו .. . אציין שוב שאני די לחוצה לזוגיות והבאת ילדים לעולם ... אנא דעתך .. .. . - אחד המאהבים שלי הקודמים (שאני לעיתים מתייעצת עימו) , דווקא אומר שהוא "עידן " - צודק ושאני צריכה להשתחרר כי לפני האינטימיות - הוא לא יכול לנהוג אלי כאל בת זוג ... וככה זה כולם . ומנגד למשל חברה אחת אומרת לי שהוא לא אדם רציני ושאני צריכה להתרחק ממנו ..

אנא תשובתך ד"ר אורן חסון ו.. סליחה על אורך המכתב ...... חשבתי לכתוב רק 5 שורות ..

ענבר