הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר יציב ובטוח

ד"ר אורן חסון(24.3.2020, 18:07)

ענבר יקרה,

קחי בחשבון שאני מכיר אותו דרכך, ובעצם, גם אותך אני מכיר דרכך. לשניכם בניית קשרים משמעותיים היא לא קלה, כל אחד בדרכו. נראה כאילו את בחרת את הגברים המוצלחים יותר, אבל מצד שני – גם את אלו שהיו פחות בטוחים, ופחות מוכנים או רוצים להתחייב. למה? – זו שאלה שאולי יש לך תשובה עליה, ואולי לא. יש אולי מי שיגיד כי לא רצית להתחייב בעצמך ולכן זה התאים לך, ואני הייתי אולי חושב שבחרת בהם משום שמרבית הגברים המצליחים שגם יודעים לתקשר היטב הם נשואים, כי הם ידעו לבחור ולהיבחר, ואת זה, הכריזמה והפוטנציאל הזוגי הזה, זה מה שרצית. אלא שלא ידעת איך לוותר על האיכויות האלו למען משהו ריאלי יותר, שיוכל להיות שלך בלבד. זה המילכוד שאת הכנסת את עצמך אליו, ועכשיו את בוחנת את עצמך מחדש.

עידן היה קצת דומה, והלך גם הוא על האשה המוצלחת יותר בעיניו (את), שגם היא לא מוכנה או לא רוצה להתחייב או אפילו לרצות אותו (עד לא מזמן). אולי בגלל פחדים מפני דחיות אחרות, ואולי בגלל קשיים חברתיים ליצור התחלות – אז הוא המשיך עם מה שהוא מכיר ועם מי שדיברה איתו והיתה זקוקה לו, עם שימור התקווה שאולי זה יעבוד.

את פיתחת עם הזמן הרגלים מסויימים, ולא לגמרי ויתרת על השאיפות שלך לקבל חיזור כמו שחווית מאותם גברים כריזמטיים נשואים, שידעו לעשות זאת היטב, וגם עידן פיתח הרגלים משלו, של הסתגרות, של בילוי אחד מסויים, ושל הרגלים – שהוא לא יודע איך הוא יתמודד בלעדיהם. לשניכם יש קשיים, וכדי שזה יקרה, אתם צריכים ללמוד לתמוך זה בזה. אם אתם מסוגלים. דרכך, אולי הוא ילמד להיות כריזמטי יותר, ופתוח יותר, ואולי גם גמיש יותר בהתנהגות ובהרגלים שלו, ובתנאי שירגיש שהוא מתוגמל ושאת מעודדת אותו כי את רואה את הטוב שבו. ואת אולי תלמדי לסמוך יותר על תכונות ואיכויות שיש בו, ואולי לא היו באחרים שפגשת עד עכשיו.

קל זה לא יהיה לאף אחד מכם, כי שניכם נראים די פגיעים ודי חוששים. כדי שהקשר ביניכם יצליח, שניכם צריכים לשחרר הרבה ולהתמסר יותר זה לזה. אין ספק שזה תהליך לא פשוט. ואל תשכחי שבמהלך השנים הוא מאד נפגע ממך. שכן הוא ראה אותך יוצאת עם גברים נשואים ומעדיפה אותם עליו, הגבר הפנוי, שרוצה אותך. היות שלא יצא עם נשים, הוריו הפכו עבורו להיות מרכז מאד חשוב עבורו ומקור לביטחון. ואולי הקירבה והתלות בהם גם הגבילה אותו ביצירת קשרים אחרים, כי היה צריך שקשר שכזה ייתן לו לא פחות ביטחון מזה שנתנו לו הוריו, לפחות בעיניו. אולי לכן גם הוא מאד נשמר שלא לצער אותם, אם ידעו שהוא יוצא עם מישהי, עם כל התקוות שלו, ואולי גם שלהם, ושזה לא הלך אחר כך. אז אולי לכן הוא רוצה לוודא שזה יילך, ושהקשר יציב ובטוח, לפני שיודיע להם שיש קשר.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com