הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר יציב ובטוח

ענבר(24.3.2020, 21:06)

ד"ר אורן חסון .. אני מאוד מודה לך... ובוודאי בימים הללו..

תיארת בצורה מאוד יפה..את המצב.. .אעבור רגע לאלה שכן אהבתי - ואכתוב שדווקא התחייבות מצידי כלפיהם - לו היתה אפשרית - היתה משאת נפשי .. כלומר-כל כך אהבתי אותם ועדיין אוהבת..שבוודאי שהייתי מתחייבת אליהם . אז העובדה שלא היה צורך במחוייבות כלפיהם - לא היתה הסיבה שנימשכתי אליהם וכן הייתי רוצה להתחייב אליהם-לו היו רוצים בכך-וזה דווקא היה מאוד מושך אותי . ההתחייבות היחידה אליה הייתי מתמסרת - היא לגבר שאני אוהבת ..

אכן הגברים המוצלחים - הכוונה אלו שגרמו לי לריגוש , משיכה עצומה ואהבה של אגדות..שלא ניתן לתאר במילים ..-לא היו פנויים לקשר משמעותי זוגי עימי . הסיבה שבחרתי בהם : הם אלה בלבד שגרמו לי לתחושה החלומית הזו . הם הקנו לי תחושת ביטחון תחילה . הכרתי אותם במקומות עבודה , ראיתי את רובם יום יום בעבודה ואז נקשרתי אליהם . כולם מבוגרים ממני ויצרו בי תחושת ביטחון . עם זאת ,לא היו מוכנים כלל ממש להתחייב אלי או להיות בטוחים לי .

אכן לא ידעתי לוותר על התחושה האגדית הזו שחשתי כלפי האהובים הנשואים , ואת כל אחד מהם אהבתי תקופה ארוכה . 4 שנים בממוצע .. ולמעשה הסתפקתי בכך ברוב הזמן .

לגבי עידן (ששונה מהם עבורי בתכלית השינוי ..כי הוא לא היה בכוון של קשר כזה קרוב..כפי שהיה לי עימם ) : הוא לעולם לא נתן לי רמזים שמטרתו היא לקשר נורמלי ומתחייב . זה בוודאי אחד הגורמים שמנעו ממני לחשוב על קירבה מסויימת אליו. המחשבה של קירבה אינטימית אליו גרמה לי אפילו ל"בחילה" מסויימת עד היום . כי אני לא נמשכת אליו . העובדה שהוא תמיד ציפה שאני אתקרב אליו אינטימית בלי הצהרה ברורה שלו על רצון לקשר אמיתי או הצעת זוגיות ברורה איתי - לא עזרה לכך ורק גרמה לריחוק ממנו . המשכתי לתקשר איתו מידי פעם רק לכל מיני שאלות טכניות למשל על מחשב שקניתי \ צחוקים מסויימים .. .

כיום לאחר שלראשונה דיברתי עימו על זוגיות בינינו (הצגתי את זה כסקרנות..-אכן הייתי סקרנית) , הבנתי שאכן היה רוצה קשר זוגי איתי אבל עדיין , לא מוכן לוותר על הבועה שלו לטובת אישה וזה דבר מאוד לא מושך אבל זה היה צפוי כי זה הוא .. .

לאחר השיחה עימו אתמול והמענה שלו לשאלות שלי - שענה שהיה משאיר בת זוג לבד בכל יום שישי ללא רצון לוויתור על היציאה הזו למועדון - בשביל האישה שאיתו (נניח..) - דבר מאוד לא גברי לדעתי ולא מכבד , ואפילו דוחה .. , יחד עם העובדה שהבנתי שעדיין מצידו אין שינוי ממש משמעותי גם לא אחרי שראה שאני מתחילה לדבר איתו על זוגיות , - הכוונה חוסר רצון להתגמשות ממש משמעותית עבורי , או ניסיון לכך .. , (למרות שהבין מההסבר שלי שרק זה מה שהיה מביא לכוון של משיכה אליו.. - מה שהוא תמיד רצה ורוצה.. ) , - האמת שכרגע אני לא רואה איזשהו טעם להזמין אותו .. מעניין אותי גם לאחר דבריי אלה , אם אתה עדיין חושב שרלוונטי להמשיך לחשוב בכוון של קשר עימו .. .. המון תודה לך .. ! אני זקוקה לחוות דעת .... ואוזן קשבת .. .והאמת שהייתי שמחה להמשיך להתייעץ אתך ..