הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעיה שממילא כרגע לא קיימת...

ד"ר אורן חסון(25.3.2020, 10:08)

ענבר יקרה,

אני יכול רק לנחש, לפי הרקע שלו ומה שכתבת עליו, שהוא חי בשלום בתוך מערכת די נוקשה של הרגלים, ובין אנשים שהוא כבר מכיר היטב, ואת איכשהו הצלחת לפצח אצלו משהו, והוא שומר על הקשר גם איתך. אבל כנראה שהגמישות שאת מבקשת ממנו, היא מבצע קשה מדי עבורו, נפשית, ואת צריכה לקחת את זה בחשבון. אם תצליחי, זה יהיה רק בהדרגה.

מנגד – כנראה שהעובדה שהוא מצליח למצוא לו מסגרת חברתית, גם אם היא קבועה ומוגבלת בזמן, יום שישי בערב, היא הישג גדול עבורו. כי זו מסגרת שבתוכה יש יותר פתיחות וארועים או יחסים חברתיים שיש בהם הרבה מהבלתי צפוי, כפי שקורה במסיבה שבה הרבה אנשים, וכל זה חורג, לפי מה שכתבת לי, מההרגלים שלו. לכן זה יפה, וזה חשוב לו. גם אם יתכן שגם שם הוא נמצא עם מספר חברים מצומצם שמהווים את המסגרת הנוחה לו בתוך כל התנועה הרבה והבלתי צפויה של מסיבה שמסביב.

כל זה הוא ניחוש שלי על סמך מה שכתבת. קחי בחשבון שיתכן שאני טועה בו לגמרי. נסי לשקלל את מה שכתבת מול מה שאת מכירה. אבל אם זה נכון – כל שינוי שתרצי לעשות, יהיה שינוי הדרגתי בלבד, אלא אם התנאים ישתנו לחלוטין.

והנה, התנאים השתנו לחלוטין, ענבר. בתנאים הנוכחיים – אין מסיבות של ימי שישי, ומי יודע מתי הם יחזרו. אם זו הנקודה המרכזית, הוא מחוייב, בלית ברירה, לשנות את ההרגלים שלו. תוכלי לעזור לו בזה, אם זה מה שתרצי לעשות, כי זה יחסר לו. את יכולה גם לעזור לו לשנות את ההרגלים, ועכשיו זה קל יותר, כי הוא כפוי לעשות את זה. אבל קחי בחשבון גם את הצרכים שלו, וראו איך אפשר יהיה לספק אותם כאשר העולם יחזור לשפיות, מבלי לפגוע בצרכים הזוגיים שלך.
והשאלה הבאה היא – האם את באמת מוכנה לקבל אותו כבן זוג, או שאת רק משתעשעת ברעיון?

לגבי אפשרויות התייעצות איתי – בנוסף לפורום החינמי כאן, יש אפשרות להעמיק עוד, ולבחון את הדברים לעומק יותר. כי כאן, בהתכתבות, שנינו מוגבלים באמת באפשרות לבחון את כל האפשרויות.

אם תרצי, אני מאפשר ייעוץ חד פעמי טלפוני, בשיחה של שעה, בטלפון 050-6000083, בעלות מוזלת ביחס לפגישה רגילה. תוכלי ליצור קשר טלפוני או במסרונים, כדי לתאם את המועד שיתאים לשנינו לשיחה שכזו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com