הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאת לא לבד

ד"ר אורן חסון(25.3.2020, 18:59)

דלית יקרה,

ככל שאני יכול להבין ממך, אם כך, את מדברת על אהבה חד צדדית כלפי ידוען, שהיה איתך בקשר חיובי כלשהו לפני שנים.

אם לא קרה שום דבר שלילי ביניכם, אני לא יודע אם הוא יחסום אותך בפייסבוק, אלא אם הדף שלו של היום הוא דף פרטי. לידוענים רבים יש דפי פייסבוק ציבוריים, וזה חלק מהפרסום שלהם ומהיכולת שלהם להשפיע.

אבל מצד שני, את מדברת על אהבה כשהגבול בינה לבין הערצה של ידוענים די מטושטש. זה לא מישהו שחיית איתו, לא מישהו שרבת איתו אי פעם והשלמתם, לא מישהו שהחזיר לך אהבה. וקל לטעות ביחס טוב, ולשגות באשליות.

אני לא יכול לומר לך שלא 'תצליחי', אבל את מבינה שמה שאת מרגישה כלפיו כרגע, הוא לא מרגיש כלפייך כרגע. האם זה ישתנה אם תצרי קשר? – סטטיסטית (וסליחה על המילה הזו), כנראה שלא, כי לידוענים רבים יש נשים רבות שהיו רוצות שיקרה משהו, וזה לא קורה (ולפעמים, אגב, גם להיפך, לידועניות רבות גברים שהיו רוצים שיקרה ביניהם משהו וזה לא קורה).

ואני רואה את מה שכתבת – "איתו היה לי קשר טוב ובסופו של דבר זה נקטע", אבל כששאלתי ספציפית, ענית "קשר של הדדיות ותמיכה אבל קצרה מאד". זה לא נראה קשר של ממש. אולי גם היתה ביניכם אינטימיות ואת מגנה עליו עכשיו כדי שלא לסבך עניינים עבורו, אבל כך או כך – זה רחוק מדי, ומעט מדי כדי לבנות עליו.

אובססיה, כפי שהגדרת את מה שאת חשה בעניינו, וכפי שאת מבינה לפי מה שזה עושה לך, זה דבר לא טוב. זו הקצנה של משהו טוב – והמשהו טוב הזה הוא תחושה טובה ביחס אליו, ומחשבה על מה שהיה יכול להיות ואולי תובנות על הגבר שהיית רוצה. ולפעמים זה טוב, אבל כשזה מוגזם, והופך לאובססיה, זה כבר לא בריא.

התקופה הזו של היום היא תקופה באמת קשה. היא יוצרת בדידות. היא יוצרת קושי עצום ביצירת קשרים. אפילו בליינד דייט בלתי אפשרי, אלא בליינד דייט אונליין, ולא כולם יודעים לנהל בליינד דייט מרחוק שיהיה מספיק מכבד מצד חד, אבל גם שם גבולות ומתקדם בקצב שצריך מצד שני – כי הגבולות הקיימים, העובדה שזה מרחוק, לפעמים מגבילים ולפעמים משחררים. אז נכון שעכשיו את לבד יותר, אבל גם את לא לבד בזה. הרבה מאד אנשים הם כרגע במקום הזה. אני יודע שזו לא נחמה, אבל זה אולי קצת מנרמל את התחושות שלך. אם את כבולה הביתה ללא עבודה, אולי תקחי את התקופה הזו כתקופה מתאימה לעשות פאוזות מדברים אחרים, ולהשתלם בנושאים שונים אונליין. זה גם יעסיק אותך וימזער את הצורך שלך במעקב אחריו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com