הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קורונה - כשנצא לצד השני

ד"ר אורן חסון(28.3.2020, 14:16)

דקלה יקרה,

והתקופה הזו של בדידות מקשה עוד יותר, כי פתאום, גם האלטרנטיבות הן לא משהו, כשאי אפשר לבחון אותן באמת ולצאת מהבית. לכן קל יותר להישאב ולהישאר במקום הקודם.

אבל שאלתי אותך לאן את רוצה להתקדם משתי סיבות: האחת היא באמת כדי לקחת כיוון, שלקחת אותו עכשיו עם ההחלטה שאת רוצה להיפרד. אבל קשה לך לעשות את זה. הסיבה השניה היתה בדיוק כדי לאפשר לך לעשות את זה קצת יותר בקלות, והיא המחשבה שלך – לאן היית רוצה להגיע איתו, אם היית ממשיכה ביחסים איתו, בהתחשב שהוא נשוי, ובהתחשב שהוא פנה גם למישהי אחרת? כי רק המחשבה הזו תוליך אותך לשיקולים קצת יותר רציונליים, כמו: האם מה שאני רוצה ריאלי? ו'ריאלי', זה עם האיש הזה, על כל מה שהוא.

ראי בבקשה גם את השיחה שלי עם ענבר, כמה שיחות למטה, ואת מה שכתבתי לה על קשריה בעבר עם גברים נשואים, על הטוב והרע שבהם, ונסי לבחון מה מתוך זה קשור גם אליך. יתכן שגם זה יעזור לך להתמקד במציאות הקיימת. כי המחשבות על המציאות הן אלו שמנסות להוציא אותך משם. הרגשות – הם מעורבים, גם וגם, ואולי פעם כך ופעם כך. נסי לקחת את העוגן הלוגי, הרציונלי, שיש בך, ולהעזר בו כדי לומר לעצמך באופן ברור וחזק עוד יותר שאת לא רוצה את הקשר הזה.

ואז נותרה השאלה – איך מצליחים בעולם שבו יש הרבה פחות אלטרנטיבות. אולי תשובה אחת היא שבעולם הזה, של הסגר הקורונה, בעצם גם הוא לא אלטרנטיבה ממשית. גם אותו את לא יכולה לפגוש, בדיוק כפי שאת לא יכולה כל אחד אחר. אז אולי זה כן זמן להתחיל לחפש אלטרנטיבות, במסגרות הקיימות, מרחוק, כי בעולם מבודד, מה שיש הוא רחוק, עד שהעולם ייפתח שוב. ואולי כדאי לנצל את הריחוק הזה כדי להתרחק באמת ממה שאת לא רוצה להיות קרובה אליו.

וחפשי לנצל את הסגירות הזו מאונס, כדי לשפר את מצבך, יחסית לאחרים, כשנצא משם. גם עם האפשרות אולי לבן זוג ראוי, יש לך זמן לחפש במסגרות הקיימות, וגם כדי להשתלם בנושאים שונים שרצית, שאולי גם יעזרו לך מקצועית, כשנצא לצד השני.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com