הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חיזור בעידן הסגר הקורונה

ד"ר אורן חסון(29.3.2020, 19:50)

שלי יקרה,

תודה על ההתעניינות. אני בסדר בהתחשב בנסיבות, ובהסגר, כמו כולם. אני מקווה שבתוך שבוע נראה היפוך מגמה, אבל אנחנו רחוקים מלדעת. כך או כך, נראה שזה ייקח שבועות לפחות, וננסה כולנו להתמודד עם זה – חלק עם הצפיפות שבתוך הבית, וחלק עם הבדידות שבו.

את מתארת ארוע שבתוקף הנסיבות בודאי נפוץ מאד. הרבה התחלות שקפאו על שמריהן עוד בטרם התגבשו לקשר של ממש, או רגע לאחר מכן, כשעדיין אין ביטחון ברצון ההדדי, ובעיקר – כאשר עדיין לא נקבעו להם הרגלי תקשורת שיקנו ביטחון, בודאי בתנאים של ריחוק זה מזה.

את מודאגת משני דברים. האחד, מהשאלה אם הוא רוצה, והשני, מהשאלה אם כאשר הוא רואה שאת רוצה יותר, זה ירחיק אותו.

אני חושב שהוא נתן לך מספיק סימנים שהוא רוצה. אלא שהוא לא נתן לך סימנים עד כמה הוא רוצה. אולי לכן, כשאת חושבת שאת "קלה יותר", זה אולי ירתיע אותו, כי עד עכשיו לא היית זמינה. העובדה שהוא רצה בך לאחר כל התקופה הזו לא מספיקה לך, כי את עדיין לא בטוחה בו מספיק ובודאי גם לא מכירה אותו מספיק כי לדעת אם הוא רוצה אותך, ואת מי שאת, או שהוא רוצה את האשה הבלתי מושגת בגלל שהיא בלתי מושגת, ואולי איזה שהוא שילוב של השניים.

האמת יכולה די לבלבל. כאשר בחור "רודף" אחר אשה בלתי מושגת, זה נותן לה את התחושה שהוא מאד רוצה אותה, ומתעקש לנסות למרות שהיא לא מראה לו סימנים ברורים מספיק שגם היא רוצה. אבל גם זה יכול להטעות. שכן, יתכן שכל מה שהוא רוצה זה את הכיבוש, ולאחר שהיא מושגת, יאבד עניין. כלומר, גם המאמץ הזה הוא לא סימן שהוא באמת רוצה אותה, ולא את ה"בלתי מושגת". תוכלי לדעת שהוא רוצה אותך באמת, רק כאשר את מושגת, ואתם ביחד, והוא ממשיך לרצות אותך.

מצד שני – אם הוא לא עושה מאמץ, לכאורה גם זה סימן, כלומר, שהוא לא רוצה. אבל גם זה לא תמיד נכון. לפעמים, אם האשה מראה סימנים של לא, והוא מכבד אותם, זה דווקא מעיד עליו שהוא יודע לכבד את רצונה כאדם. יתכן שדווקא אדם יציב ומכבד, "ירדוף" פחות אחר אשה שלא רוצה.

אבל, גם גבר שהוא חסר ביטחון ינהג כך, אם וכאשר הוא רואה שהיא מהססת. ולא תמיד קל להבדיל. כאן צריך לדעת להפריד בין הכרת האופי שלו והביטחון העצמי והשקט הפנימי שלו, לבין החיזור שלו, ואם הוא אינטנסיבי יותר או פחות, מציק או משאיר מקום. לא תמיד פשוט לזהות את זה, בעיקר אם את חסרת ביטחון בעצמך, או ביכולת שלך לזהות.

ובנוסף לכל חוסר הבהירות הנובע מכל מה שכתבתי למעלה, אכן, יש גברים (וגם נשים, אגב, אם כי פחות) שמתקשים לנהל שיחות טלפון או התכתבות או שיחות וידיאו. אולי בגלל הזמן שזה דורש, אולי משום שהם לא מרגישים ביטחון בשיחות חולין או בשיחות אינטימיות שבאות לשתף זה את עולמו של זה. ואולי בכלל הוא אדם שמתקשה בשיתוף. את הקושי הזה קשה יותר לזהות בשיחות של פנים אל פנים, משום שהשתיקות מתמלאות בדברים אחרים ובתחושות אחרות. לפעמים את הקושי הזה מגלים חודשים או יותר בתוך הקשר.

כך שיתכן שמה שהוא אומר לך הוא נכון לגמרי. זה אומר אולי משהו על האופי התקשורתי שלו, מצד אחד, ואת חוששת שאולי זה אומר שהוא לא רוצה – ואני לא שולל את זה. אבל יתכן שלא זה העניין. וכך או כך, כשהקשר לא "נקשר ומתהדק", את חוששת שיהיה ריחוק רגשי, אצלו לפחות, שלא יאפשר חיבור מחדש. ואולי את חוששת שבגלל החששות שלך, ובגלל החסר שלך, הריחוק הרגשי יהיה אצלך, ובשל החסר וחוסר הביטחון אולי תחפשי, בתנאים החריגים והמוזרים האלה, קשר אחר, ותפסידי בחור שאולי לא תקשורתי מאד, אבל כזה שקל לך להתאהב בו ולראות את המעלות האחרות שלו.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com