הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להראות שהמשחק השתנה

ד"ר אורן חסון(9.4.2020, 12:36)

שירה יקרה,

אני רואה שאת לוקחת את כל האחריות עליך, על הדברים שלא עבדו כראוי בקשר הזוגי ביניכם. בעיקר על כך שהיצגת את אי שביעות הרצון שלך, וכנראה באופן פוגע, אולי אפילו בוטה.

כמעט תמיד אין שלמות בצד השני. האם אפשר להכיל את זה כדי לשמור על הקשר, כי הסך הכל טוב, ואולי אפילו טוב מאד? האם חשוב כל כך 'לתקן' את הצד השני כדי שיהיה מושלם יותר? – מה קורה לך בקשר הזה? האם יכול להיות שהקשר באמת לא מספיק טוב לך, רק שידעת שבכל זאת יש קשר, וגם זה משהו? ואז, כאשר גם זה קורס, את מאבדת ביטחון, וחושבת שלא יהיה משהו טוב יותר כי את לא מספיק טובה?

אני לא יודע מה נכון. אני רק מציג שאלות. כי מנגד, אכן ייתכן שאת נתפסת לחסרונות הקטנים, מבלי היכולת ליצור אווירה טובה וכיף בקשר שהוא באמת טוב, ושהחסרונות הקטנים שלו, או אולי יותר אי ההתאמות הקטנות ביניכם, הם באמת שוליים ואיכשהו קשה לך להניח להם.

אבל הנה, את אומרת שלמדת מזה. למדת שאת מעריכה אותו, למדת שיש דברים שאת צריכה ללמוד להפסיק להסתיר ולהפסיק לעשות. האם באמת הצלחת? – ואם את מאמינה שכן, איך את יכולה לשכנע אותו שזה אכן כך? – את צודקת. קשה להראות במעשים כאשר ההזדמנות לעשות כבר לא קיימת. שחקן כדורסל שלמד באופן עצמאי טריקים חדשים, והשתפר לאין שיעור, לא יוכל להוכיח זאת אם לא יתנו לו את הצ'אנס לעלות על המגרש כדי להראות את מה שהוא יודע.

המשימה שלך היא אולי ללחוץ פחות, ולדבר איתו על דברים אחרים. מעצם החברות שלכם, מעצם העובדה שאתם מכירים זה את זה כל כך טוב – לדבר על הכל, פרט לזה. לחדש את החברות, ללא הלחץ. להכנס למגרש צעד אחד בכל פעם, ולפעמים גם רבע צעד. דרך המשותף ביניכם, והחברות והדאגה ההדדית, לחזור ולהרגיש את הקירבה. ליצור שיחות של כיף, וגעגוע לדברים הטובים. ואם וכאשר הדברים יעלו – לא להתווכח עליכם, אלא לומר את מה שאת אומרת כאן – אלו דברים שהיו, שהבנת כמה הם לא טובים לך, בעיקר לך, ושגם לא תרצי לפגוע בו. אבל רק כשזה יעלה, ומבלי להתווכח. רק להביא את עצמך. ושיחות טובות ונעימות. ואלו יכולות אולי להחזיר אתכם ביחד, דרך החזרת הדברים הטובים שהיו לכם ביחד, וללא הויכוחים על הדברים הלא טובים. כך תנסו לחזור אל המגרש, ובהדרגה לראות שהמשחק השתנה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com