הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כדי להיות חזקה יותר בעצמך.

ד"ר אורן חסון(29.4.2020, 18:36)

מירית יקרה,

טוב שאתם הולכים לטיפול. בעיקר, כי את אומרת שפרידה היא כרגע לא אופציה. אבל את מאד מתוסכלת, והתסכול שלך לא רק שלא עוזר לך, אלא גם אולי מרפה את ידיו, וכשהוא מודע לאכזבה שלך, הוא אולי מיואש יותר מעצמו. הדבר הטוב בזה הוא שהוא כנראה אדם טוב. לא רק בגלל שגם את כתבת את זה, אלא שלפי שכתבת, הוא לא נלחם בך. הדבר הפחות טוב בזה, הוא שהוא מתייאש.

יתכן שאת צריכה לשנות את הציפיות שלך מהטיפול. זה משהו שקשה להוציא מתוך הטיפול עצמו, כל עוד אתם נפגשים תמיד ביחד, עם המטפל/ת שלכם. יתכן שמה שאת צריכה לומר לעצמך הוא – טוב, זה מה שיש, אני לא אשנה אותו, וגם – הטיפול לא ישנה אותו (לפחות לא באופן מהותי). אם זה המצב, איך ממזערים את הנזק? איך חיים טוב יותר? איך מפסיקים להיות מתוסכלים? ובעיקר – אם יש בו דברים טובים, איך אפשר לקחת אותם ולהיות ביחד במקום הכי טוב שאפשר? לא במקום שאי אפשר. ואולי כדאי לקחת את הטיפול לשם. אולי כדאי להיפגש בנפרד עם המטפל/ת, ולומר: אני מבינה שיש מגבלות, ושישנם דברים שכנראה לא ישתנו באופן מהותי. איך אני יכולה לעזור לו להיות עם יותר ביטחון? איך אני יכולה לעזור לו להיות שמח יותר? איך אני יכולה לעזור לשנינו להיות בזוגיות שמחה ומספקת יותר ממה שיש עכשיו, גם אם זה לא יגיע למקומות שהייתי רוצה?

אני מקווה שאת מבינה את ההבדל. ובאיזה שהוא מקום את האכזבה שלך הבעת כבר בתחילת הפניה שלך. כתבת: "מההתחלה לא היה הכל מושלם". זה גם לא יהיה מושלם. האמת היא שזה אף פעם לא באמת "מושלם", אבל לפעמים זה טוב מאד. את רוצה להגיע ליותר טוב ממה שיש עכשיו, ויותר קרוב למה שהיה ביניכם פעם. כדי שזה יהיה אפשרי, כנראה שהוא צריך להיות יותר שמח, ואת כנראה צריכה להיות יותר אקטיבית בזה. האם תוכלי לעזור לו לא ליפול, כדי שגם לך יהיה טוב יותר? כדי שירגיש טוב כשהוא מתקרב אליך? שירגיש שווה וראוי לך, ולכן גם שיכול לתרום לך, מבלי לראות את האכזבה שלך שהוא לא יכול לתרום יותר, אלא את השמחה שלך על מה שהוא כן תורם.
קשה, כן. אבל נראה שזו יכולה להיות הדרך שלך לעזור לשניכם. ואולי כדאי לך להיעזר בטיפול כדי להיות חזקה יותר בעצמך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com