הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם אהבה תתן אושר?

ד"ר אורן חסון(1.5.2020, 23:50)

מיכל יקרה,

חשפת בפניו שאת מאוהבת בו, או מתאהבת בו. ונניח לרגע שהוא עד לרגע זה, ואולי גם יהיה אחר כך, נהנה מהשהייה איתך, כיף לו איתך, אבל הוא שומר על עצמו מלהתאהב בך, כי יש לו כוונה ברורה להמשיך את החיים המשפחתיים שלו, וכל מה שהוא רצה היה מה שאת רצית בהצהרת הכוונות שלך – לנהל רומן מחוץ לנישואים. האם זה אמור להשתנות בשל החשיפה שלך?

יתכן שאת רצית לא רק רומן, אלא גם אופציה לבחון שינוי, ואולי להחליף את הנישואים לקשר זוגי חדש. או אולי אפילו רק להתרגש מספיק עד כדי להיות מוכנה לקחת את הסיכונים שכרוכים ברומן מתמשך, סיכונים הנובעים כמובן מאפשרות הגילוי שלו על כל ההשלכות המעשיות והחברתיות, המשפחתיות והכלכליות שתהיינה לזה (נסי רגע לדמיין מה יקרה אם בעלך יגלה זאת באקראי או יחשוד ואז יגלה). כאשר האפשרות לא קיימת שהאיש הזה יילך איתך באש ובמים, אם וכאשר הסיפור יתגלה לעין כל, הסיכון והנזק עלולים להיות רבים מאד. זה כמובן מורכב עוד יותר כאשר יש ילדים לשניכם, שגם הם עלולים להינזק, ומאכזב לך, ומקשה מאד כאשר האיש הזה לא באותו מקום איתך, ולא מוכן לקחת את אותם הסיכונים שאת מוכנה לקחת, בעיקר כאשר את נסחפת רגשית, או לתת לך את מקדם הביטחון שיהיה לך עם מי להיות. כמובן שזה מאכזב.

האם זה משנה שחשפת את זה בפניו? בכלל לא בטוח. לפי תגובתו הפושרת, אז לולא הייתם שוכבים עכשיו, זה היה נמתח לעוד זמן מה, ובסופו של דבר היה כנראה קורה בדיוק אותו הדבר שקרה עכשיו, אבל מאוחר יותר.

את מחפש לעצמך אושר. הפתרון שחשבת עליו הוא פתרון חלקי. יותר חלקי ממה שרצית, כי הוא נגמר מהר מדי. בלי קשר לזה שהתוודית או לא. אולי בעצם עם קצת קשר, כי אולי הוא אומר לעצמו שהוא לא רוצה לקחת את הסיכונים שאת אולי תהיי מוכנה ואולי תלחצי לקחת, בגלל הרגשות כלפיו. אבל התוצאה הסופית היתה ככל הנראה אותה התוצאה.

אני לא יודע אם תמצאי לך אושר. כרגע את לא מאושרת, לא עם המאהב, ולא עם בעלך.

ואולי את מחפשת אהבה, כי אהבה יכולה לתת לך אושר, והתייאשת מאהבה עם בעלך, בין אם כי היא רגועה ומשמימה מדי, ובין אם בשל כעסים שהצטברו לך ומרחיקים אותך ממנו. . אני לא יודע מה הקשיים שלך איתו, אבל אולי כדאי לראות אם שווה, אפילו בעזרת טיפול, להגיע למקום טוב יותר מזה שאתם בו היום. אולי לא ל"אושר", אבל יותר טוב. האם זה יספיק לך? – שאלה טובה שתצטרכי למצוא לך שאלה בינך לבינך, ואנשים רבים שואלים אותה בינם לבין המטפל שלהם.

את לא במצב רגשי פשוט, כנראה עוד לפני שניסית לבנות רומן. הפתרון הזה שחיפשת נתן לך משהו, אבל לא מספיק. זה אומר שאת צריכה להמשיך ולחשוב עוד. אני יכול לקחת חלקים ממה שכתבתי למעלה בערבון מוגבל, כי כתבת בסערת רגשות על משהו שנאמר רק אתמול. אמירות שכאלו יכולות להשתנות. אבל הוא היה מספיק נחרץ בתגובה האוטומטית שלו כדי להצביע לך על הצורך שלו להיות זהיר בקשר איתך.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמרגישה רעמיכל ‏30.4.20
הודעה בפורוםהאם אהבה תתן אושר?ד"ר אורן חסון ‏1.5.20
הודעה בפורוםהחיפוש אחרי האושרמיכל ‏3.5.20
הודעה בפורוםועוד שאלה...מיכל ‏3.5.20
הודעה בפורוםנקודת המבטד"ר אורן חסון ‏3.5.20
הודעה בפורוםנקודת המבטמיכל ‏8.5.20
הודעה בפורוםלמצוא את דרכךד"ר אורן חסון ‏10.5.20