הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עד לקשר הבא שלך

ד"ר אורן חסון(3.5.2020, 15:33)

אלמונית יקרה,

אני מבין שגם את מבינה שהפרידה ממנו היתה משהו שהוא טוב לך, לא בגלל שהוא לא גבר 'מוצלח' מאד על פי קרטוריונים שונים, אלא משום שהוא לא מתאים לך. אפילו הדבר המאכזב כשלעצמו, שהוא לא רוצה אותך מספיק, בגלל סיבותיו שלו, היא סיבה טובה מספיק כדי לומר שהוא לא מתאים לך. לא תמיד קל לקבל את זה.

אלא שבמקביל לזה, כאשר את חיה בחיים שיש בהם אשליה של טוב, יש בחיים האלה הרבה תחושה טובה, לפחות זו שבאה מתוך מתוך מצב זמני, או מתוך תקווה, גם אם התקווה הזו אינה מציאותית. התחושה הטובה הזו, הלכה לך לאיבוד. עליה את מתאבלת, לא על הקשר הלא בריא שהיית בו. היית רוצה, ואני בטוח בזה, בקשר דומה, אבל בריא. הסתפקת אולי ביותר ממה שאת חושבת שמגיע לך, אבל זמני. כן, התכוונתי לניסוח הזה.

השאלה ששאלת היא מאד משמעותית – האם ניתן לשכוח מהר?

לא, כאשר זה קשר של זמן רב כל כך, ולא, כאשר התרגלת לחיות באשליה. נכון שקשר חדש, שבו את מתמסרת רגשית לגבר אחר, יוציא אותך מזה. מה שאומר, שרגש אחד יכול להחליף רגש אחר.

קשה יותר, אבל אפשרי, זה אם וכאשר את מצליחה להעסיק את עצמך בעניינים אחרים. אבל בשביל זה את צריכה שאותם דברים יתפסו אותך מספיק רגשית, כדי שתוכלי להשקיע את עצמך בהם, רגשית, כאמור. הסחות דעת, כשהן מעניינות מספיק, ומרגשות מספיק, יכולות לעשות את זה. מעורבות רגשית במשהו אחר, יכולה לעשות את זה. הקושי לפעמים הוא להחליט שאת רוצה לצאת מזה, כי אחרת לא פשוט להניע את עצמך כדי להגיע לפעילות שתהיה בה תחלופה רגשית, שתוציא אותך מזה עד לקשר הבא שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com