הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי טיפול מיני יותר מאשר זוגי

ד"ר אורן חסון(16.5.2020, 15:43)

דנית יקרה,

זה סיפור מורכב, משום שאין בו אמת אחת, ובודאי שלא אמת פשוטה. אוננות במקצב גבוה יכולה להיות דבר טבעי מאד אצל גברים, כי הם צריכים להחליף את הזרע שלהם כל כמה ימים – משום שתוחלת החיים של כל תא זרע היא בערך כך. ואז זה נעשה או על ידי קיום יחסי מין, או על ידי אוננות, ואם לא באף אחד מהם – אז בחלום בלילה (קרי לילה), וכך או כך זה מלווה במחשבות מיניות. יש גברים שמאוננים מספר פעמים ביום, ויש שאחת לכמה ימים, ויש נדירים שבכלל לא. אבל כל זה באמת לא קשור אליך ולהערכה אליך.

אני לא יודע אם הוא מעריך אותך או לא – אבל זה לא קשור לזה. בדבר נוסף הוא צודק – אוננות היא הרבה יותר קלה רגשית מאשר יחסים מיניים, כי זה יכול להיות לבד, ומהר, וזהו. עם בת זוג – זה סיכון בסרוב, זה הצורך לספק אותה, ואולי להתאכזב או לאכזב. רגשית, יותר קל לבד.

אבל כאן נכנסת את לתמונה, ואומרת – ובצדק – רגע, אבל גם אני רוצה. אתה מזניח אותי. ואת צודקת. זה המקום שבו היחסים ביניכם, הנינוחות שביניכם, החופש האישי שביניכם והאינטימיות ביניכם תופסת מקום, או מונעת מקום. לכן, נראה לי שעיקר הקושי הוא שם – בדיאלוג ובתקשורת האינטימית ביניכם. וסביר להניח שככל שתביעי קירבה ורצון להיות איתו במקום התמרמרות ותחושת קיפוח, כך יהיה לו קל יותר. אני יכול להבין את תחושת הקיפוח שלך, ואת חוסר הביטחון שלך, ולכן את התקשורת הזו אתם צריכים ללמוד. להאשים אותו בכך שבעובדה שהוא מאונן, עם אם בלי פורנו, הוא לא מעריך אותך, רק מרחיק אותו. גם הוא זקוק להבנה, אבל גם לנינוחות, כדי שירגיש בנוח איתך, כי זה נכון שלקיים איתך יחסי מין זה יותר השקעה מאשר חמש דקות, או אפילו חצי שעה עם פורנו ועם עצמו, בלי לחץ חברתי.

בצד זה, יתכן גם שהפורנו, שנכנס מוקדם מאד לחייהם של גברים בעידן הנוכחי, גורם לכך שהציפיות שלו מהאינטימיות עם אשה הן לא ריאליות, או מונעות את הקשר הרגשי. גם זה משהו שיש לעבוד עליו – לחבר את המיניות שביניכם אל הרגש, וללמד אותו אולי ליהנות מהעונג שלך, ולא רק להסתפק בעונג שלו. משהו על הציר הזה נפגע, ויתכן שלשניכם יש השפעה על הפגיעה הזו. כך שיתכן שאולי הטיפול הנכון שלכם הוא הטיפול המיני, יותר מאשר הזוגי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com