הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שאולי חסר לך

ד"ר אורן חסון(16.5.2020, 15:45)

מאיה יקרה,

יתכן שאת מזהה נכון לגמרי את מה שקורה איתך. כי הרי יש לו את כל מה שהיית מאחלת לעצמך, פרט למה שיש לך, או שחסר לך, והוא הריגוש. את מאבחנת את זה בכך שאולי זה "בטוח מדי", שאולי לכן חסרים לך הפרפרים. זו בהחלט אפשרות. אבל אם זה רק זה – את עלולה להפסיד משהו שיום אחד בעתיד אולי תגעגעי כי פעם, כאשר הנישואים ותיקים, והיחסים ביניכם טובים, ויש לכם ילדים – אפילו לא תחשבי על זה, והדבר שתהיי הכי שמחה בו זה הביטחון בו ובקיום ההדדי שלכם, ובעובדה שהוא גבר שאפשר לסמוך עליו.

אני לא יכול לדעת אם זו הסיבה היחידה. אבל זו הסיבה היחידה שאת חושבת עליה – והיא לא מנותקת מהמציאות. לכן אני אומר - אם זו הסיבה, אז הדבר העיקרי שאת אמורה לנסות לשנות אצלך הוא 'ההשלמה'. ללמוד להשלים עם דברים טובים שיש לך. ללמוד אולי לשמוח גם בדברים שהם טובים לך גם אם לא התאמצת בשבילם.

אי הודאות שהיתה לך בקשר הקודם – יוצרת באמת בעייה. כי היא רכבת הרים רגשית. מצד אחד יש בה תהומות רגשיות ואכזבות רבות, ואפילו השפלות. אבל בדיוק הדברים האלה מעצימים את המחשבה ש"הנה, עכשיו, סוף סוף זה עובד!" – ברגעים הטובים, או כאשר נראה שהוא מצטער, והוא טוטלי ואומר לך שאת הכל בשבילו, עד שהרגעים האלה הופכים להיות שיאים, אותם שיאים שחסרים לך עכשיו – עד לנפילה הבאה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com