הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שיקרה ומה שלא

ד"ר אורן חסון(27.5.2020, 18:36)

מרי יקרה,

נראה לי שאת מחפשת סיבות 'למה לא?'. הרבה כאלה. אפילו הכי פשוטות וממש לא רלוונטיות, כמו "בדרך כלל אני לא נענית להצעות כאלה (הכרתי אותו דרך מישהו מהשכונה). למה בדיוק זה רלוונטי, אם הבחור מתאים?

ועוד את כותבת "אני מאד לא מתפשרת. כל מי שיצאתי איתו קודם לא עשיתי לו הנחות, וכשהרגשתי שזה לא זורם לי חתכתי".

אבל את גם כותבת: "בקשר הנוכחי אני מרגישה אחרת – יש בינינו זרימה, הבנה, יש מן חיבור כזה פשוט שאני מרגישה איתו בנוח. אני אומרת לו שאני מתה עליו ואני באמת מתכוונת לזה" ועוד...

ועוד את כותבת – "מצד שני בחורים שכן 'העיפו' אותי היו גם כאלה שבסוף לא רצו אותי או שלא היו פשוט בנויים לזוגיות. בניגוד לאיש הנוכחי.

נראה לי שאת חושבת בשני צירים מנוגדים – א. שהוא מוצא חן בעינייך. ב. שלא מוצא חן בעיניייך שהוא מוצא חן בעינייך, כי בעצם את היא אשה כזו שרוצה יותר מזה.

מסובך.... ואני חושב, אם את שואלת אותי – שזה באמת מורכב עבורך, ושאת מתלבטת בין 'זה טוב לי' לבין 'אבל זה לא מושלם' – כשלא בטוח שיש מושלם. אני חושב שאת עלולה להפסיד משהו טוב. טוב לך, כלומר. ושאולי כדאי לך ללכת לטיפול כדי לשאול את השאלה הזו ביחד, ולבדוק זאת. כרגע, את נעה בין לבין, ולא יודעת מה טוב לך ומה נכון לך. אני חושב ששיחה עם איש מקצוע תעזור לך לראות את הדברים נכון יותר, רגוע יותר, ובאופן שאולי ייקל עליך לקבל, או לחילופין, לומר לעצמך שזה באמת לא מספיק טוב – אבל באופן שקול, ולא מתוך פרפקציונוזם מוגזם, שאולי מפריע לך להתפשר במקום שבו אולי כדאי לך להישאר. אני לא יודע אם זה כך, אבל זה בהחלט משהו לשקול. ואולי כדאי באמת להעזר באיש מקצוע, בשיחות שבהן תבדקי איתו או איתה, מה את רוצה, מה טוב לך, ומה את רוצה שיקרה לך, וגם מה שלא.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com