הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול פסיכותרפי

ד"ר אורן חסון(21.6.2020, 17:23)

ענבר יקרה,

אני חושב שהוא גלוי, לפחות על פי טעמו, כשהוא אומר לך: אני לא יודע לאהוב ואין לי רגשות כלפייך או כלפי אף אחד אחר – את לכאורה מאמינה לו, אבל את לא. כי את כותבת: "הבנתי שאולי הוא פשוט לא יודע לבטא את הרגשות שלו". קחי בחשבון שיתכן מאד שאת טועה. כל הסימנים מראים על קיום של בעיה נפשית, ובהחלט יתכן שזה אחד הסימפטומים שלה. את לא רוצה להאמין בזה א. כי את מצפה שיקרה משהו טוב. ו- ב. כי את לא מודעת לאפשרויות, ואת שופטת אותו מתוך העולם שלך – ובעולם שלך אין דבר כזה לא לאהוב, ולא להרגיש רגשות דומים של חיבור, את מכירה במקרה הרע את אלו שקשה להם לבטא אותם. אז בהחלט יתכן שהוא לגמרי צודק ואין לו האפשרות להרגיש רגשות של קירבה, אמפתיה או אהבה.

לכן, כאשר שאלתי אם הייתם בטיפול – ממש לא התכוונתי לשאלה אם התכוונתם או הייתם להיות בטיפול זוגי, אלא בטיפול בנפרד. לו יש בהחלט את הקשיים האישיים שלו, והם לא פשוטים – ולכן סביר שהיה בטיפול פסיכיאטרי פרטני אי שם בעבר, ואולי ממשיך בהם גם בהווה. יתכן שאם הוא מסתפק בחיים שלו ללא שינוי, אין לו צורך בזה, אבל ברגע שאתם מנסים לעשות צעדים מהסוג שאתם מדברים עליו, חשוב מאד שהוא יהיה בטיפול, כי הוא הופך להיות אחראי גם עליך, ואולי גם על ילד בעתיד – והוא צריך להיות בטיפול שיעזור לו בזה. בלי זה, גם את וגם הילד, אם תגיעו לשלב הזה, עלולים להינזק.

ולגבייך – אני מסתכל על מערכת השיקולים שלך, ואני חושש גם לגביך. אני חושב שגם את זקוקה לטיפול פרטני כשאת עושה החלטות מסוג זה, וכאשר את נעה כל כך בין קצוות של רגשות, בין "אני לא נמשכת אליו ולא יכולה להיות אינטימית איתו" לבין "אני רוצה לגור איתו ולעשות איתו ילד". לכן גם שאלתי אם את הולכת לטיפול פסיכותרפי או אם היית בטיפול שכזה בעבר. אני חושב שזה חשוב לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםדיברתי עימו על זה-ענבר ‏19.6.20
הודעה בפורוםהימורד"ר אורן חסון ‏20.6.20
הודעה בפורוםהימורענבר ‏20.6.20
הודעה בפורוםאזכיר ש-ענבר ‏20.6.20
הודעה בפורוםטיפול פסיכותרפיד"ר אורן חסון ‏21.6.20
הודעה בפורוםטיפול פסיכותרפיענבר ‏21.6.20
הודעה בפורוםאני מקווה שתביניד"ר אורן חסון ‏22.6.20
הודעה בפורוםלא בטוח שהבנת. אסביר שוב.ד"ר אורן חסון ‏22.6.20