הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול פסיכותרפי

ענבר(21.6.2020, 19:33)

תודה לך שוב אורן ..

האם דעתך זו כלפיו - הינה על פי כלל ההתנהגויות שלו שכתבתי לך , ?

("מתחבא" מההורים שלי ושלו בצורה קיצונית , מגיב בשליליות לגבי להעניק לי טבעת מתנה , לפעמים לא מוכן לרדת מהרכב כדי לקנות לי משהו , מגיב לעיתים בצורה לא מנומסת כמו להשליך נייר מהרכב למרות שביקשתי שלא ישליך , לא מוכן לוותר על יציאות בימי שישי-*אגב יוצא למקומות של ילדים בני 20* , לא מוכן לעזוב את אזור מגורי ילדותו למרות שלא תלוי בעבודה שם , מתגורר בבית סבתו ועד כה התגורר אצל הוריו . .. .. ) אני חשבתי שכל הדברים ההלו אצלו נובעים מחוסר ביטחון שלו איתי כרגע , ומרגשי נחיתות . האם התנהגויות כאלה שלו שנמשכות כבר שנים , מעידות על צורך בטיפול פסיכיאטרי ? .. כיצד הוא יוכל להזיק לי ולילד של שנינו אם אולי במקרה זה ייקרה או היה קורה ?

לגבי בהקשר אליו :

אכן מעניין ויש שאמרו מוזר - שאני לא מוכנה בשום אופן להיפתח אליו אינטימית-ולהתנשק \ לשכב עימו . מה שבטוח שזה נובע מחוסר ביטחון עימו , שכן ההתנהגויות שלו גורמות לי לחשוב שאולי הוא אפילו עלול להעלם .. הכוונה אולי הוא באיזשהו מקום איבד שפיות?.. אני חושבת שלא (ואולי טועה?) , ושזה אפילו יחזק את הביטחון שלו עימי ואולי יירכך אותו כי הוא באיזשהו מקום פגוע ממני כי בעבר אף פעם לא רציתי להתקרב אליו .. . אך ההתנהגויות שלו לא מקנות לי את האפשרות ליצבור עימו ביטחון ומשיכה .

לגבי באופן אישי :

היו לי רומנים ואהבות אמיתיות (עם לא פנויים ולא באותה תקופה.. ) , ועימם לרגע לא התלבטתי -הכוונה חשתי ביטחון מלא..לגמרי - והתקרבתי אליהם במלוא מובן המילה מכל הלב - ריגשית ואינטימית . ולא היו לי עימם מחשבות של : "אולי הם ייהיו עימי תקופה קצרה וייעלמו ...." - למרות שכאנשים לא פנויים - זה מה שקורה... .

את כולם הכרתי בצבא או בעבודה .. ואני חושבת שאם אכיר גבר חדש.. לא אבטח בו כלל ... אלא אם אכיר אותו תקופה דרך עבודה או לימודים .. .למשל . האמת שאני מרגישה שאני לא בוטחת בבני אדם שאני לא ממש מכירה .. ולכן איני יודעת איך אכיר .. לגבי טיפול פסיכולוגי - בעבר ניסיתי והרגשתי שאני רק באה ומדברת והפסיכולוג רק מקשיב - ולא הרגשתי שזה נותן לי משהו . אבל את תגובותייך אני דווקא אוהבת לקרוא וזה עוזר .. .

תוכל עוד הפעם לכתוב לי את דעתך ?..

הודעה בפורוםדיברתי עימו על זה-ענבר ‏19.6.20
הודעה בפורוםהימורד"ר אורן חסון ‏20.6.20
הודעה בפורוםהימורענבר ‏20.6.20
הודעה בפורוםאזכיר ש-ענבר ‏20.6.20
הודעה בפורוםטיפול פסיכותרפיד"ר אורן חסון ‏21.6.20
הודעה בפורוםטיפול פסיכותרפיענבר ‏21.6.20
הודעה בפורוםאני מקווה שתביניד"ר אורן חסון ‏22.6.20
הודעה בפורוםלא בטוח שהבנת. אסביר שוב.ד"ר אורן חסון ‏22.6.20