הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פער בלתי ניתן לגישור

ד"ר אורן חסון(22.6.2020, 9:49)

אלמונים יקרים,

אני חושש שיש ביניכם פער בלתי ניתן לגישור.

אתה מתעלם מתפיסת הסכנה שלה, שבמקרה הזה, אגב, היא לא נובעת מתוך חרדה אישית שלה בלבד, אלא מהנחיות משרד הבריאות, כלומר, במקרה הזה היא נתלית באילנות גבוהים למדי. אתה, שאולי אנטי ממסדי באישיות שלך, ואולי חרד מאד מחרדות – שאולי אתה חושש שישתלטו עליך (בין אם ישירות, ובין אם דרך בת הזוג שלך), לא מוכן להכנע להן.

ואת – לא מבינה את המשמעות הנפשית האדירה שיש להשפעה של כבלים מכל סוג שהוא עליו, ולא מאפשרת לו חופש, אם את חושבת שזה עלול לסכן אותך או את האוכלוסיה בסיכון שאת פוגשת (הורים? סבים וסבתות?). לכן קשה לך לראות שכניעה שלו לכללים החברתיים, ואולי למוסכמות, היא ויתור אישיותי בלתי אפשרי.

בעתיד, זה אולי לא יהיה רק בהיבט הזה. כי אם תוותרו כאן, מי יודע לאן זה יגיע? ואם אחד מכם יוותר כאן לאחר, מי יודע מה הוא או היא (אתה או את) יעשו עם הכעס המצטבר?

כי אם באמת מישהו ייפגע במשפחה שלך, האם תוכלי לקיים יחסים תקינים איתו כאשר הארוע הזה יישאר שם ברקע ביניכם לנצח? ואם אתה תוותר על עצמך כאן, על הדבר החשוב הזה, שהוא האישיות שלך, האם תוכל לוותר אחר כך בהמשך על עוד דברים נוספים, חשובים פחות אולי, כפי שמתבקש בדרך כלל ביחסים זוגיים לאורך זמן?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com