הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גישור

ד"ר אורן חסון(27.6.2020, 18:59)

אלמונים יקרים,

מתוך קריאת הפניה הישירה שלכם אלי, המשותפת (בדרך כלל אני מקבל פנייה מצד אחד בלבד), עשיתי משהו שאני לא זוכר את עצמי עושה כאן בפורום, וזה אמירה חד משמעית. בעיקר - אמירה חד משמעית שלא תואמת את מה שאני חושב, אבל מתוך מחשבה שהיא אולי תשפיע עליכם. כי כתבתי שהפער ביניכם הוא בלתי ניתן לגישור, ואני יודע שזה יכול לשחק לחרדות שלכם בעניין הזוגיות. נתתי לכם כמה ימים להתבשל עם זה, ולא הגבתם, אז אני ממשיך כאן..

העניין הוא שאני לא יכול להחליט במקומכם מה מתאים ומה לא. ההקצנה בעניין הזה, מבחינת הצגת הדברים שאין בהם פשרות, היתה שלכם. אתם אלה שצריכים להחליט אם אתם יכולים להתפשר ואם לא, והיכן וכמה. אני רק יכול להציג את הבעיה. הפעם - אולי גם משום ששניכם פניתם אלי - גם היצגתי את הבעיה, וגם נתתי, לכאורה, שיפוט, שהיה שלא תצליחו לפתור את זה.

מנסיוני - בסופו של דבר, גם כאשר אני חושב, ולפעמים מסביר, שיש קושי ומהו, אנשים חושבים על זה, ופעמים רבות נשארים בדעתם - בעיקר כי הם לא מוכנים להסיק את המסקנות המתבקשות, שאותן אני לא אומר, אבל שאומרות שהם צריכים או לדעת להתמודד עם הפער בתוך הקשר (בין אם לקבל את מה שיש, או להתעמת עם הצד השני כדי לשנות), או לוותר עליו. אחרת, זה אומר להתקיים עם הפער וזה הכי קשה.

אתם נמצאים עם הפער הזה. רציתי לחדד אותו עבורכם, מתוך המחשבה שלא תוותרו עליו למרות מה שכתבתי. והאופציה היחידה הנוספת - היא לדעת להתמודד עם הפער הזה. נתתי לכם, גם אם באופן לא ישיר, את האופציות. חשוב היה לי שתלמדו להתמודד עם הקיום של הבדלים ביניכם, ועם הצורך לוותר, כי זה חשוב לקיום הזוגי שלכם. קיוותי שתבינו שאין לכם ברירה אלא לעשות זאת, ומתוך הבנה שהדרך לעשות זאת היא בויתור אפשרי. אפשרי (!). ואם אתם מרגישים שזה לא אפשרי, שם באמת הבעיה, כי תהיינה לזה השלכות גם בהמשך. אני מקווה שהצלחתם להבין בדרך כלשהי שזה אפשרי, ולא מתוך תחושה של כניעה, אלא מתוך רצון להיטיב זה עם זה. זו הדרך הנכונה.

אני מאחל לכם המון טוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com