הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם באמת אי אפשר להתפשר?

ד"ר אורן חסון(28.6.2020, 20:55)

אנונימית יקרה,

שינוי מהותי באורח החיים, עלול לגרום לניתוק, כי הוא יכול להשפיע על דברים מהותיים באופן שבו נחיה את החיים שלנו. את רואה את השינוי בגישה שלו למסיבות עם סמים, הוא רואה את השינוי שבך לאורח חיים דתי יותר, ואולי גם עם שאלות שהוא שואל את עצמו איך ייראה החינוך של הילדים. לפעמים הדברים האלה הם מאד מהותיים לנו, ויכול להיות שהם מהותיים לו, לא פחות משהם (הכיוון הרוחני והדתי) מהותיים לך.

האם העובדה שאנחנו יודעים מראש לאיזה קשר אנחנו נכנסים גם מחייבת אותנו? – זו שאלה מהותית שלעיתים קרובות אנחנו נכשלים בה, היות שלפעמים אנחנו נכנסים לקשר מתוך התקווה שהשינוי הצפוי שעליו הוצהר, לא יתממש, ובודאי שלא יתחזק.

האם תוכלי להתמודד עם אי שמירת שבת כאשר תמשיכי ותתחזקי? – זה יכול להיות עניין מהותי בהמשך. האם תוכלי לנסוע ביחד בשבתות ולבשל בשבת גם כאשר גם את לא תקבלי את מה שאת מצפה בזוגיות שלכם ובחיי המשפחה שלכם, כי תריבו מדי פעם על דברים קטנים כאלה או אחרים, ורמת האושר תרד או הכעסים יצטברו?

האם הוא יוכל להתמודד עם ההבטחה שלא להשתמש בסמים גם כאשר הוא ירגיש שהבטחות שלך לא ממומשות, או שההבטחה ש"החיים" הבטיחו לו, שיהיה טוב, לא ממש עובדת?

אני רוצה לומר לך בזה שזה לא קל. אתם לא מרגישים שאתם יכולים לאפשר לצד השני בדרכו, כי אתם חושבים על המחיר. לך יהיה קשה מאד לאפשר לו מסיבות לבד עם סמים, ולו יהיה קשה לאפשר לך ללכת בדרכך האמונית, ומתוך הבנה הדדית ששניכם מאפשרים זה לזה את החיים של כל צד, ובמקביל – לקיים חיים זוגיים ומשפחתיים הוגנים, ביחד ככל שאפשר בתנאים האלה, עם אהבה וכבוד הדדי, ועם החלטה מוקדמת שכך אולי יהיה גם בחינוך הילדים, שיתאפשר להם גם וגם. כאשר קשה לכם כבר עכשיו לוותר זה לזה,יהיה לכם קשה לעשות את זה.

אם יש לכם אהבה זה לזה, אם אתם עדיין לא כועסים מדי ונלחמים מדי, לכו לטיפול זוגי ולמדו איך מתמודדים עם זה. התנגדות עזה זה לזה זו דרך קיצונית אחת. מתירנות והתרים והשלמה מלאה עם ההבדלים כפי שכתבתי למעלה – שם נמצא הקצה השני. האם תצליחו להתמודד עם משהו באמצע? – יתכן שטיפול זוגי יוכל ללמד אתכם לאסוף את הדברים הטובים שיש לכם, ולתפור בתוכם את הצרכים השונים והמנוגדים שלכם אי שם בין קצה אחד לקצה האחר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com