הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ויתור על קשר, ויתור על דחייה

ד"ר אורן חסון(28.6.2020, 20:57)

אליסון יקר,

ראשית, אל תצפה שאדע את מה שאתה עצמך לא יודע, והוא מה גרם לה למהפך. אין לי דרך קסמים לדעת את זה. אבל – יש שני עניינים אחרים רלוונטיים. האחד – למה אתה מרגיש כל כך דחוי, מה עוד שבעצם גם אתה רצית לוותר עליה עוד קודם. אז ראשית – זה טבעי. כולנו רוצים שיאהבו אותנו, ונרגיש נפלא אם יאהבו אותנו בכל מחיר. כשזה לא קורה, זה קצת מאכזב. השאלה לכן היא בעיקר כמה זה מאכזב, ואם זה קשה לך, אז אתה אומר בעצמך שזה יותר מאכזב ממה שציפית מעצמך בתנאים האלה. וזו השאלה שלך את עצמך ואותי.

אבל אולי זה מתחבר לעניין השני הרלוונטי, והוא שלא היית "בשוק" למעלה מעשר שנים. אולי בדיוק בגלל זה פיתחת ציפיות מהקשר הזה למרות שהבנת שהוא לא מתאים לך. כי לאחר זמן כל כך רב, התחושה שרוצים אותך היא תחושה מאד מחזקת. והנה, גם היא התפוגגה. לכן, ההבנה שלך שהיא לא מתאימה לך קצת ריככה את החזרה הזו לתחושת הדחייה, אבל לא מספיק. חיית כנראה זמן רב מדי בריחוק ובויתור על קשרים, אולי בגלל שהרגשת שנדחית יותר מדי פעמים, ואולי בגלל שאתה יודע, מהנסיון העצמי שלך, שקשה לך מאד להתמודד עם דחייה, ואז אתה מוותר על נסיון לנסות. וכשאתה מוותר על נסיונות קשר, אין לך גם שום סיכוי ללמוד להתמודדד עם דחייה, גם כשזה ממישהי שאתה עצמך לא רוצה.

יתכן שהיה לך רצף של דחיות לא משמעותיות אבל שייאשו אותך וניתקת את הרצף הן של הדחיות והן של חיפוש הקשר, ויתכן שהיו לך קשר או שניים מאד משמעותיים שלא צלחו, ומכאן החשש מלחוות את האבדן הקשה לאחר שהקשרים האלה לא צלחו.

לא פשוט להתמודד עם זה, וקשה מאד לעשות את זה לבד. לכן, הייתי ממליץ לך ללכת לטיפול. לא הייתי אומר זאת על סמך מה שקרה לך עכשיו בלבד, לולא אמרתי אמרת שלא ניסית במשך למעלה מעשר שנים, ולולא השתשמשת בביטוי "מכת מחץ", כדי לבטא את התחושה שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com